Замість води – кілька десятків метрів піщаного пляжу. Такий вигляд нині мають береги озера Світязь.
Волиняни б’ють на сполох. Народний депутат України Степан Івахів звернувся до Уряду із запитом, в якому вимагає встановити причини такого різкого обміління найглибшого озера України.
«Прошу вас дати доручення щодо створення Міжвідомчої комісії для встановлення причин зниження рівня води та визначення переліку необхідних заходів, спрямованих на збереженнях водних ресурсів»- Степан Івахів.

Таке занепокоєння поділяють й інші волинські нардепи.

Хвилюються люди й на місцях. Іван Мирка, колишній керівник департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації каже:

«Насправді Світязь міліє не перший рік. Просто цьогоріч ситуація загострилась. Проблема давня, і її потрібно терміново вирішувати».

В управлінні водних ресурсів області запевняють, що головна причина обміління – це посушливий клімат. Рівень води міг впасти ще й більше, та осінні дощі трішки виправили ситуацію. Але – ненадовго.

Відкидає він і те, що на обміління вплинула розробка білоруського Хотиславського кар’єру. Мовляв, роботи не настільки масштабні, аби понизити рівень ґрунтових вод. Ще однією причиною обміління можуть бути несправні шлюзи. В управлінні кажуть – один із таких вже полагодили власним коштом. На наступному тижні ремонтуватимуть ще один.

Окрім цього, наступного року ремонтуватимуть решту шлюзів, які можуть впливати на рівень води у озері. Таких на Світязі 24.

Озеро Світязь обміліло ще більше. Вода відступила на десятки метрів. Аби запобігти подальшій катастрофі – в управлінні водних ресурсів вже почали ремонт основних шлюзів, решту оновлюватимуть наступного року. Владці тим часом також піднімають це питання на вищих рівнях.