У Луцьку за звання кращої майстрині змагалися студентки закладів профтехосвіти та Луцького НТУ. За 5 годин дівчата мали свої ескізи перетворити у справжнє ексклюзивне вбрання. На кону – можливість представляти Волинь на всеукраїнському рівні.

У Луцьку влаштували перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE».

“Це конкурс професійної майстерності, який проводиться серед молоді віком від 18 до 22 років з метою підняття престижності робітничої професії та проведення професійної підготовки в закладах професійної освіти відповідно до тих стандартів, які існують у світі”, – розповідає директорка НМЦ ПТО у Волинській області Зоя Парфенюк.

Взагалі змагання відбувалися у різних куточках Луцька із сімох компетенцій, серед яких зварювальні, електромонтажні роботи, перукарське мистецтво. У номінації “Технологія моди” змагалися вправні швачки.

ПрАТ “Едельвіка” люб’язно надало нам і свою виробничу базу і матеріали для проведення конкурсних завдань”, – ділиться Зоя Парфенюк. 

Представники компанії кажуть: вони з радістю допомагають молодим талантам вже не один рік поспіль.

Завданням дівчат було створити стильну ділову сукню. Тканина у всіх однакова. А особливою її мали зробити лише фантазія та вправність майстринь.

Спершу конкурсантки працювали з викрійками, далі перейшли у швейний цех. Поки дівчата чаклували над своїми сукнями – за їх роботою пильно спостерігали журі. До уваги брали і організацію роботи швачок, і матеріали, які ті привезли з собою: ескізи та лекала.

Окрім якості виробу важливо й наскільки задум відповідатиме готовій сукні. Якщо ескіз матиме суттєві відмінності – дівчата значно втрачають у балах. Авторка найкращої сукні представлятиме Волинь вже на Всеукраїнському конкурсу.