Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. 127 енергетиків загинуло і ще 319 поранено. І після кожної такої атаки фахівці змушені без вихідних цілодобово відновлювати нашу енергосистему.

Після російських атак відбулося скорочення виробництва електроенергії та збільшення дефіциту в мережі. До 11 жовтня 2022 року Україна експортувала електроенергію за кордон, а з січня 2023 року, коли є технічна можливість, імпортує електроенергію з європейських країн, що додатково допомагає балансувати енергосистему України, повідомляє Ukrnews.

Остання атака 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових станцій. Виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання. В деяких областях періодично запроваджують екстрені відключення електроенергії. У більшості регіонів діють стабілізаційні графіки.

“Укренерго”, виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Вдалося відновити одну з ліній 330 кВ на сході країни. Але варто розуміти, що відключення будуть, навіть, якщо нових обстрілів не буде. Відновити ті пошкодження, які є у короткий проміжок часу неможливо, роботи можуть тривати місяці.