У Луцьку знову тхне. Дев’ятого та десятого жовтня лучани з різних районів міста почали активно скаржитись на неприємний запах. Йдеться і про Львівську, і ДПЗ, центр та 33 мікрорайон.
Загалом за минулу добу на гарячу лінію міськради надійшла понад сотня скарг. В муніципалітеті запевняють – джерело смороду вже визначили. Це, нібито, фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу.

Фільтраційні поля називали основним джерелом смороду і влітку. Мовляв, сюди  незаконно зливали барду, під сонцем вона нагрівалась та поширювала неприємний запах. Наприкінці липня, після припису Держпродспоживслужби, три найпроблемніші мулові карти засипали сумішшю землі та вапна. Це і справді допомогло майже два місяці проблема смороду лучан практично не хвилювала. Після ж різкого повернення проблеми міська влада налаштувалась категорично.

Натомість, керівництво Цукрового заводу всі звинувачення заперечують. Мовляв, незначний неприємний запах нині справді є, оскільки підприємство активно працює. Але не настільки, аби псувати життя усім містянам.

Поки що у міськраді знайшли один вихід – закрити завод. Самостійно цього зробити не можуть, тому написали звернення до Кабміну з проханням вирішити цю екологічну проблему. Але до уряду надіслати його не вдалось: на сесії його не підтримала депутатська більшість.

І знову про наболіле – у Луцьку і далі тхне. Протягом останніх двох днів лучани знову потерпають від неприємного запаху. Лише за одну добу в міськраду надійшло понад сотня скарг. Луцькрада каже, що сморід шириться від фільтраційних полів Гнідавського цукрового заводу. Як планують вирішити цю проблему владці, – знає наша знімальна група.