Священник з Луцька Макарій Дядюсь, який є настоятелем храму Святого Миколая Чудотворця у Волновасі на Донеччині, став військовослужбовцем і зі зброєю у руках захищає Україну.

Про це він розповів у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі.

«Зайшов у тероборону і попросив узяти на службу. Кажу, автомат у руках тримати вмію, служив строковиком… Завдання давали різні, цікаві», – розповів священник і додав, що під час виконання одного завдання отримав поранення.

«Не були поінформовані, де перебуває ворог. Він нас підпустив близько до себе. Їх було більше, а нас тільки шестеро людей. Відходили з боєм, відгризалися, як тільки могли. І так вийшло, що першого зачепило мене. Бо переживав, щоб хлопців не зачепило, адже деякі бійці тільки перший раз брали участь у бою. Стріляли зі всього, з усіх сторін прилітало», – пригадує ті події Макарій Дядюсь.

Він упевнений, що залишитися живими бійцям допомогла молитва. «Я завжди кажу людям: моліться за хлопців. От тут ми побачили живу молитву», – наголосив він.

Зараз священник перебуває у медзакладі. Утім, планує й надалі захищати Волноваху.

«Тяжко, звичайно, лишити свій хрест, покласти його на стіл, але я візьму зброю і буду захищати Волноваху», – заявляє він.

Додому на Волинь повертатися не збирається. «Повернутися на Волинь навіть думки не було, бо у Волновасі мої парафіяни, вони мені стали родиною, за них переживаєш, їх лишити не хочеться. Хочеться зберегти це місто, яке стало теж рідним… Я вірю, що у скорому часі ми туди повернемося», – стверджує Макарій Дядюсь.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Мій будинок у Волновасі спалили», – священник з Луцька