У МОЗ повідомили, що через мутації збудника або особливості імунної системи пацієнта можливе повторне зараження коронавірусом. 

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомила головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю “Епідеміологія” Наталія Виноград.

За її словами, повторне зараження можливе через мутації збудника, наприклад, після появи британського та південноафриканського (який ще називають нігерійським) штамів коронавірусу.

«Особливо високу спроможність до повторних заражень – понад 30% – виявлено у нігерійського штаму. На території більшості африканських держав це зараз домінуючий штам», – сказала Виноград.

Вона підкреслила, що для південноафриканського штаму зафіксовані повторні випадки упродовж місяця після перенесеного захворювання.

Виноград повідомила, що найменший проміжок між зафіксованими першим захворюванням і повторним становив 19 днів.

Серед нових випадків COVID-19 зростає частка дітей, водночас зберігається тенденція щодо найбільшої частки померлих у старшій віковій групі.

“Якщо дивитися на структуру тих, хто захворів, і тих, хто помер унаслідок захворювання, то на сьогодні домінуючими (серед захворілих – ред.) є особи 40-49 років та 50-59 років. Хоча зростає і частка дітей, при тому дітей молодшого віку, що не було властиво для уханського штаму. Щодо померлих тенденція зберігається – це особи старшої вікової групи: 60-69 та старше 70 років», – сказала експерт.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи можна колоти другу дозу вакцини проти COVID-19 від іншого виробника. Пояснення МОЗ