Вже сьогодні, 19 травня, боксер із села Залізниця (колишній Любешівський район) Іван Швайко боротиметься за престижне звання чемпіона України у суперважкій вазі.

Сьогодні у Київ повертається великий бокс. В Pochayna Event Hall, що на Почайній, відбудеться вечір боксу від Champion Boxing Promotion. У ринг вийдуть боксери з України, Туреччини, Грузії та Фінляндії.

Головною подією вечора якраз і стане дуель за вакантний титул між Іваном Швайком та Олександром Бабичем. Поєдинок транслюватиме канал Xsport, початок бою – о 21:40.

Іван Швайко розповів для ІА ВолиньPost, що завжди тяжів до спорту. Ще навчаючись у школі, цікавився боксом. Професійно почав займатися у 2000 році, коли навчався у Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. Згодом він навчався у ВНУ імені Лесі Українки.

«Я жив у селі Залізниця. Потім вступив до луцького коледжу на спеціальність «духові та ударні інструменти», бо закінчив музичну школу у Любешові. У Луцьку раніше був клуб «Золота рукавичка». Там у 2000 році я й розпочав займатися боксом», – поділився Іван Швайко.

Іван Швайко має звання Майстра спорту України з боксу. За роки у професійному спорті він неодноразово ставав чемпіоном на всеукраїнських та міжнародних змаганнях як самостійно, так і в складі збірної України. Волинянин прославляв Україну у Німеччині, Італії та інших країнах. Разом із боксером у команді були такі відомі спортсмени, як Олександр Усик та Василь Ломаченко.

Цікаво, що Іван Швайко також є Майстром спорту з кікбоксингу міжнародного класу. На змаганнях з цього виду спорту він був чемпіоном світу у 2013-2014 роках.