Поїхали | Що треба знати про відпочинок в Туреччині
Туреччина – безумовно, «королева» пляжного відпочинку Східної частини Середземного моря. Чудове море, красива природа, різноманіття розваг та екскурсій і добротний all inclusive роблять цю країну одним з найпопулярніших місць відпочинку для українців.
Тому ведучий Богдан Климчук зібрав для вас трішки корисної інформації, про що треба знати перед поїздкою туди.
Отже, коли ж краще їхати в Туреччину?
Насправді Туреччина – це країна, приїхати в яку буде цікаво в будь-який час року.
Курортний сезон тут триває від середини квітня до кінця жовтня, тобто майже 6 місяців. Температура повітря прогрівається до +50 градусів. Тому рекомендую брати з собою в поїздку головні убори та одяг з натуральних тканин, який не парить і «дихає», і не забувайте про “Пантенол”.
Влітку найкраще засмагати на пляжах, весна і осінь – найпрекрасніший період для екскурсій, а зима – ідеальний час для заняття гірськолижним спортом.
Якщо хочеш поїхати бюджетно і, продовжити українське коротке літо — я Богдан Климчук рекомендував би обрати кінець сезону: зазвичай на початку жовтня можна дуже вигідно зловити тур. Також у цей же час менше дітей і не так спекотно, а море ще прогріте.
Щодо питань безпеки
В курортних містах цілком безпечно. Носити з собою паспорт під час прогулянок не потрібно. Кишенькових злодюжок не багато, але вони є, тому будьте пильні. Крім того, не приймайте в подарунок книги, прикраси. За них місцевий жебрак випросить компенсацію.
Про інтернет
Проблему інтернету можна вирішити за рахунок Wi-Fi в готелі. Але це тільки в тому випадку, якщо з готелю виходити ви не збираєтеся, і якщо в готелі нормальна швидкість інтернету. В інших випадках доведеться вибирати між роумінгом та місцевою SIMкою. Якщо будете користуватися роумінгом, то заздалегідь вибирайте потрібні опції в Україні.
“Я ж завжди купую SIM-карту місцевого оператора. Останнього разу купував Turccel і залишився задоволеним. Рекомендую купувати сімку по можливості відразу в аеропорту”, – ділиться Богдан Климчук.
Декілька слів про мандрівки
Купувати місцеві екскурсії можна як в в готелі у свого гіда, так і у вуличному агентстві. Вартість екскурсії у туроператора вище, однак і сервіс також більший. Хоча іноді ви купуєте і в готелі, і на вулиці одну і ту ж мандрівку. Якщо ви берете тривалу екскурсію, то краще купити її у свого гіда, а ось прогулянку на яхті або похід в аквапарк цілком можна придбати у вуличному агентстві. Головне – купляючи екскурсію, проговоріть, чи немає доплат.
Гроші
З собою краще брати готівку в доларах або євро і обміняти відразу на ліри. Карткою розраховуватись можна практично скрізь теж.
Але перед поїздкою не полінуйтесь зателефонувати у свій банк і перепитати чи зможете ви зняти гроші з карти у турецькому банку.
Транспорт
Не бійся вирушати в самостійні подорожі по місту. Користуйся маршрутками – «долмушами» – вони обладнані кондиціонерами й часто курсують. Оплата залежить від відстані, а розраховуватися краще лірами.
Їжа
Оскільки турецька їжа має велику кількість прянощів і цукру, варто харчуватися помірно, не переїдати. Не варто їсти багато морепродуктів за 1 раз, є небезпека білкового отруєння. Пити воду з крана категорично не можна, оскільки вона технічна. В більшості готелів воду приносять в номер щодня, а ще її можна взяти під час вечері або набрати з кулера.
Шопінг
Найкраще здійснювати покупки за годину перед закриттям ринків. У цей час ціни знижуються. Не бачиш ціну – торгуйся. Торгуватися в Туреччині – це майже національний вид спорту,
Фотографії
При фотографуванні зверни увагу, щоб у кадр не потрапляли місцеві жителі, особливо жінки. У Туреччині навіть вийшов закон, що забороняє робити такі знімки без дозволу.
Готелі
Тут потрібно знати деякі нюанси. Не варто орієнтуватися на зірки. Інколи хороша трійка буде дорожча п’ятірки і буде за що. Краще почитати відгуки і звернути увагу на вартість туру. Чим вища ціна, тим, як правило, краще харчування і обслуговування.
Який же курорт обрати?
Найтепліше і найбюджетніше місце побережжя – Аланія. Цей курорт сподобається вашим дітлахам, бо тут піщані пляжі і захід в море пологий. Дорослим теж є де розважитися, в місті безліч нічних клубів, аквапарк і можна замовити цікаві екскурсії.
Місто, засноване в 4 ст до н.е., занурить в давнину та огорне духом піратства, бо у свій час саме там пірати знаходили свій прихисток.
Безпосередньо в місті Анталія – чудові піщані пляжі і добре розвинута інфраструктура. Головною перевагою курорту є близькість до міжнародного аеропорту.
Любителі розкоші і спокою оцінять Белек. Цей регіон славиться своїм найчистішим повітрям, наповненим запахом сосон та евкаліпту. Чудове місце для людей, що страждають астмою і частими простудними захворюваннями. Любителі активного відпочинку в Белеку знайдуть собі теж чим зайнятись. Тут вам і віндсерфінг, і водні лижі, і дайвінг, скелелазіння і багато інших розваг. Але особливо популярним в Белеці є гольф.
Молодь же найбільше любить Кемер. Там – гірські краєвиди із сосновими лісами. Гори і море – завжди хороша комбінація. Але там де гори – там і галька в морі. Це єдиний мінус цього курорту.
Молоді тут рай, бо в місті безліч різноманітних дискотек, нічних клубів і розваг. Можна покататися на яхті, вирушити в сафарі-тур в гори чи просто поплавати з аквалангом.
Курорт Сіде – для любителів старовини і пляжного відпочинку, бо тут прекрасні піщані пляжі.
Розваг пропонується багато, але найголовніша з них – це сама архітектура стародавнього міста. Готелі тут можливо не геть нові, але кожен знайде все що його душа забажає.
Мармарис омивається і Егейським і Середземним морями. Курорт надійно закритий від вітрів горами та лісами, але вода прогрівається дещо пізніше за Анталійське побережжя. Оптимально відпочивати тут у липні, серпні та до середини вересня.
Пляжі в Мармарисі – піщані, щоправда місцями з галькою, повітря дуже чисте, а море прозоре настільки, що можна побачити дно. Я навіть здивувався, бо останній раз таке прозоре море бачив на островах в Таїланді.
Найчистіша вода – на курортах Ічмелер і Турунч і там просто неймовірні краєвиди. Якщо ви любите морські прогулянки на яхтах, то це саме те місце, куди варто потрапити.
Навколо Мармарису є безліч цікавих пам’яток, в самому місті є цікава стара частина з вузенькими вуличками. Популярною є екскурсія на грецький острів Родос або в бухту черепах Дальян. Там можна поплавати з черепахами, половити крабів, та прийняти грязеві ванни. А ще побачити цікаві античні руїни.
Нічне життя в Мармарисі вирує і не затихає до самого ранку. За деякими оцінками, це головне танцполе всього Егейського моря. Безліч дискотек і барів, які знаходяться як на пляжі, так і в самому місті, не дозволять нудьгувати нікому.
Спокій – це Фетхіє. Курорт приваблює туристів, що люблять спокій і природу. Навкруги безліч бухт і островів. А активні люди можуть піти у високі гори, по знаменитій лікійській стежці, чи політати з парапланом.
«Столицею нічного життя Туреччини» вважається курорт Бодрум. Тут знаходиться найбільша в Європі дискотека «Галікарнас», а також безліч ресторанів і нічних клубів. Сюди частіше їдуть активні туристи, які готові оглядати визначні пам’ятки чи танцювати всю ніч.
Любителі підводного плавання також знайдуть тут для себе багато цікавого. Поблизу міста розташовані мальовничі печери, а ще при зануренні у воді в Бодрумі можна побачити осколки античних амфор. Фауна Егейсткого моря також здатна здивувати: вам складуть компанію різнокольорові рибки, морські зірки, мурени, восьминоги, а якщо пощастить, то й дельфіни.
На відміну від інших курортів Туреччини, в Бодрумі немає виснажливої спеки, як в Аланії або Анталії, зате є тепле і спокійне море з легким бризом, галькові пляжі, красиві бухти і гірські ландшафти.
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Новини, вечір 22 вересня: ЗСУ тиснуть росіян, батько убив сина, нове відділення для хворих на рак
- Dina Demir – український голос у Туреччині
- Музика задля людей чи їм на зло: чоловік «воює» з вуличним музикантом у центрі Луцька
- Акція на лазерну епіляцію у Луцьку: умови
- Смачний, бо з любов’ю. Переселенці з місцевими на фестивалі зварили 40-літровий казан борщу
- Новини, вечір 21 вересня: атакували енергооб’єкти, сморід у Гіркій Полонці, відеонагляд на кладовищі
- Медичний центр у Луцьку шукає на роботу адміністратора
- Українці масово ринули на заробітки до Польщі. На кордоні – довжелезні черги
- Секрети осіннього догляду: чого потребує наша шкіра восени
- Війна війною, а інвестиції на часі. Чому європейський бізнес не припиняє вкладати гроші в Україну
- Новини, вечір 19 вересня: військовий бив чоловіка, хабарники на митниці, 10 тисяч патрульним
- «ЖЕСТЬ» під Ковелем: загиблих героїв на цвинтар везуть по ямах і багнюці
- Про війну як «пєндаль», прокляті місця і маркетинг | МІЛЬЯРДИ з Максимом Нікітіним і Миколою Жичуком
- Останнє, що написав, – «Я тебе люблю»: боєць з Волині загинув на війні, так і не побачивши донечки
- Новини, вечір 18 вересня: прощання з героєм, зник депутат, волиняни серед переможців
- Пластик, папір, скло, помідори. Яке сміття можна і треба сортувати вдома
- Чому у Луцьку вийшло, а в Олиці – ні: як на Волині (не)рятують пам’ятки європейської історії
- Стартувало нове медіа Sestry, журналістки якого — українські переселенки зі всього світу
- Атомники передали зброю для захисту неба
- Новини, вечір 12 вересня: на війні загинув учитель, Луцьк без світла, мільйони на укриття
- Кондитерки, електрикині, масажистки: як в Луцьку у «ВОНА хабі» сотні жінок стали незалежними
- Скинулися зарплатами: на передовій отримали допомогу від атомників
- Новини, вечір 11 вересня: з дна Стиру підняли тіло чоловіка, немає гарячої води, Зінкевич у Луцьку
- Коли потрібно робити МРТ та як обрати кабінет УЗД | Телемедицина
- Зінкевич дав концерт у Луцьку до Дня міста
- У центрі Луцька «ожила» карта України: флешмоб до Дня міста
- Новини, вечір 8 вересня: у Луцьку перекриють вулиці, обікрали храм, мало не згоріла на стерні
- З храму ПЦУ вкрали святині на 50 тисяч гривень. Люди підозрюють вірянина Московського патріархату
- Новини, вечір 7 вересня: ще два села на сході з українськими стягами, викрили торговця зброєю
- У Луцьку в поліклініці – сучасний ремонт і нове обладнання. Кажуть, «як у приватній»
- Новини, вечір 6 вересня: діти у «квартирній пастці», оновлена поліклініка, історія боксерки Насті
- Ховала синці від батьків. Історія тендітної Насті з Луцька, яка захищає честь України у боксі
- Атомники закупили школярам ранці, канцелярію і спортивну форму
- Новини, вечір 5 вересня: збитки від удару по SKF, біля Луцька кладуть асфальт, вирок наркоторговцям
- Його ім’ям назвали вино в Ізраїлі. Дивовижна історія життя і смерті воїна з Волині
- У дружини військового з Волині видурили гроші, які вона збирала для ЗСУ
- Асфальт замість болота: у селах біля Луцька – масштабний ремонт доріг
- Атомники скинулись на квадрокоптери і частково оплатили авто для ЗСУ
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: