Вони позбулися алкогольної залежності. І допомогли їм у цьому однодумці. 30 років тому в Україні створили товариство анонімних алкоголіків. Статистика свідчить, за час існування організації згубної звички позбулися або уже а шляху одужання близько 2-х тисяч чоловік.  У Луцьку до річниці створення товариства зібралися ті, хто свого часу зміг відчути смак життя без присмаку алкоголю.

Олексій, як і ще близько ста однодумців з України, Білорусі та Прибалтики, зібралися на форумі з нагоди 30-тиріччя створення товариства анонімних алкоголіків. У коридорі на столах – спеціалізована література, кожного учасника  вітають оплесками. Щоправда до зали, де триває форум, відеокамерам – зась: тут дотримуються конфеденційності. Серед учасників – лікар-психіатр Надія Пиркало. Вона розповідає – в Україні кожна сота людина має проблеми з алкоголізмом.

На форумі – і духовні особи. Єпископ Віталій Скомаровський – настоятель луцького кафедрального костелу апостолів Петра і Павла. Каже, їх парафія виділила приміщення для тих, хто прагне позбутися алкогольної залежності.

Побороти алкоголізм людям допомагає програма “12 кроків”, започаткована у 30-х роках минулого століття у Сполучених Штатах Америки. Учасники форуму говорять – головний аспект програми – її духовність і, в першу чергу, внутрішнє оздоровлення.