Близько другої години ночі 20 вересня загорівся дах госпіталю. З вогнем боролися 50 рятувальників не лише з Луцька, а й з Рожища і Ківерців. На щастя, ніхто не постраждав. Евакуювали 91 людину – це пацієнти і персонал. Більшість в міську лікарню і частину в обласну.

Олександр вибіг на вулицю в піжамі і халаті, і не лише він тікав у чому був.

Однак не всі могли врятуватися від вогню самостійно. Серед пацієнтів були й важкохворі.

Пожежники допомогли покинути приміщення й Володимиру, бо після операції він не міг ходити.

Волонтери одразу забили на сполох. Зголосилися допомогти місцеві бізнесмени, вони пожертвували по 10 тисяч гривень. На ці гроші військовим купили новий одяг, посуд, предмети першої необхідності. Небайдужі лучани теж приносили речі. Їх оперативно передали в лікарню.

Військові пенсіонери будуть доліковуватися у міській лікарні, а ось у строковиків – інша доля.

Лікарі кажуть, пожежа не вплинула на стан хворих, обійшлося без отруєнь чадним газом і без опіків. Все це не лише, завдяки рятувальникам і медикам. Евакуювати військових допомагали і таксисти. Дмитро приїхав першим, аби просто подивися на пожежу.

Дмитро розповідає, про гроші ніхто не думав, адже кілька грамів палива не вартують людського життя. Таксист каже, ніч була довгою і не легкою для усіх причетних.

Рятувальники робили усе можливе, аби не дозволити вогню потрапити в приміщення. І їм це вдалося. Майно закладу не постраждало. Загальна площа пожежі сягнула більше 500 квадратних метрів, знищено дах і, частково, перекриття 2 поверху. Таких наслідків можна було уникнути, кажуть спеціалісти.

Просочувати дерево потрібно не рідше, ніж раз на два роки. Це не в компетенції волинських ДСНС-ників. Госпіталь – на балансі міноборони України, їхня служба пожежної безпеки і повинна опікуватися закладом. Військова прокуратура Луцького гарнізону зареєструвала кримінальне провадження у зв’язку з пожежою. Ситуація не залишила байдужими і владців. Вони оглянули споруду, а ввечері зібралися на нараду разом з будівельниками, аби вирішити, що робити зі госпіталем далі.

Тут і справді раніше був Монастир ордена тринітаріїв, збудований ще в 15 сторіччі. Коли споруду почнуть відновлювати поки невідомо. Аби дізнатися вартість завданих збитків потрібно провести будівельну експертизу. Невідомою залишається і причина пожежі, однак є три варіанти: коротке замикання, паління, зварювальні роботи. Чому згорів дах госпіталю обіцяють з’ясувати протягом кількох днів.