Працівникам луцького підприємства “МЖК” боргують зарплату.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Микола Ковальчук працював слюсарем у луцькому підприємстві “МЖК” 13 років. Тридцятого червня цього року – звільнився. Станом на тоді підприємство боргувало йому 72 тисяч гривень зарплати. За два місяці невелику частину погасили. Проте досі винні приблизно сім зарплат пана Миколи.

“Я заходив неоднократно, мені треба було гроші на операцію, я находився в лікарні, Валерій Антонович [керівник підприємства, – ред] мені, значить… я дзвонив масу разів з лікарні, мені грошей не дали. Потім я заходив до Валерія Антоновича, що треба гроші – то в кінці тижня, то в кінці місяця, то в кінці того, і грошей не видали по сьогоднішній час”, – розповідає чоловік.

У багатьох працівників схожа ситуація. Є заборгованості і по 10, і по 25 тисяч гривень.

Директор “МЖК” у коментарі журналістам Валерій Ковалюк запевнив, що зарплати виплатять. Втім, коли саме, відповісти не зміг.

Тим часом працівники написали скарги у прокуратуру. Їх перенаправили в управління Держпраці. Там пояснюють: з березня по червень через карантин перевірки проводили не могли. За цей час назбиралось багато звернень. Спершу опрацювали найстаріші, нині взялись за останні, в тому числі, і за звернення від працівників “МЖК”.

“За липень-серпень було 4 скарги надходило, у зв’язку з чим найближчим часом буде проводитись перевірка суб’єкта господарювання щодо додержання законодавства про працю”, – пояснив начальник управління Держпраці Андрій Смоляров. 

Щоправда, штраф на керівника підприємства за затримку зарплати – невеликий. Причому, неважливо, боргує він одному чи десяткам підлеглих.

Деталі – у сюжеті.