Пандемія коронавірусу найбільше вплинула на психологічний стан мешканців Луцького геріатричного будинку, адже тривалий час із рідними їм не дозволяли зустрічатися. І навіть зараз на прогулянку в місто цих людей ще не відпускають.

Про це розповіла керівниця закладу Алла Гнатюк у програмі «Актуально» 15 червня на 12 каналі.

Загалом у пансіонаті перехворіло 50 людей, каже вона, але здебільшого у легкій формі. Оскільки мешканці закладу – люди, які входять до групи ризику, їх намагалися і намагаються всіляко вберегти від хвороби.

«Пандемія трошки в чомусь нас обмежила. Були певні обмеження і для мешканців, і для працівників. У період пандемії наші працівники проживали разом з мешканцями – в нас був такий вахтовий метод роботи, щоб максимально обмежити контакт», – каже Алла Гнатюк.

За її словами, пандемія не вплинула на роботу закладу загалом, але вплинула на психологічний стан людей.

«На початках не було спілкування зі своїми родичами – вони тільки в телефонному режимі, або через відеозв’язок спілкувалися, або ж дистанційно на вулиці. Зараз вже родичі приходять на територію, гуляють з нашими мешканцями. Але чекаємо закінчення карантину, щоб дозволити вільний вихід у місто», – стверджує вона.

Каже, якщо треба в лікарняні заклади чи пенсійний фонд, власним транспортом мешканців відвозять. А от коли поїздки маршруткою у місто чи в магазин ще й досі не дозволені.