Сьома міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища INUDECO-2022» щороку проходила у місті Славутич. У зв’язку з військовими діями формат змінили на онлайн.

«Мені здається, набагато цікавіше, якби це було в реальному часі, але в контексті того, що відбувається зараз, альтернативи просто немає, і це також є великий плюс. Обмін досвідом, обговорення певних рішень, проблем, перспектив, взагалі атомної енергетики в контексті техногенних катастроф, які були в минулому», – зауважила працівниця РАЕС Світлана Стельмах.

Основна мета конференції – проаналізувати досвід війни в Україні, зробити висновки щодо прояву ядерного тероризму, дій міжнародних організацій, розробити рекомендації з експлуатації АЕС та інших ядерних об’єктів в умовах воєнного часу.

«У даному випадку специфікація цієї зустрічі унікальна, тому що проходить в умовах війни, яка йде сьогодні в нашій країні. І відповідно основна тематика присвячена не звичному питанню зняття з експлуатації в її деталях, а питанням радіаційної безпеки діючих атомних станцій в умовах війни», – розповів працівник РАЕС Андрій Каращук.

Один з організаторів заходу – ГО «Українське ядерне товариство». До конференції могли долучитися усі охочі. Учасниками від РАЕС стали представники служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації і група спеціального резерву.

«У перший день конференції учасники мали можливість послухати доповіді представників профільних міністерств, громадських організацій, експертів ядерного енергетичного комплексу України, Європи та Америки. У другий день конференції було представлено близько 40 доповідей, які безпосередньо стосувалися проблем зняття з експлуатації ядерних об’єктів та проблем відновлення навколишнього середовища», – зазначив працівник РАЕС, представник «УкрЯТ» Сергій Гуцало.

Учасники конференції задоволені результатом, адже у будь-який час про актуальні питання ядерної енергетики необхідно говорити.