Президента Молдови Ігоря Додона знову відсторонили від виконання обов’язків глави держави − вже вдруге за один тиждень. Конституційний суд вирішив, що відмовою підписати закон про заборону пропаганди голова держави порушив конституцію країни. Проросійський політик звинувачує демократів у впливі на дії суду.

Обов’язки президента суд делегував прем’єр-міністру країни. Судді  зазначають, що у лідера держави немає права вето, і він повинен підписувати закони навіть якщо вони, на його думку, не відповідають Конституції. Законопроект, який Додон намагається відхилити, передбачає блокування медіа, що поширюють неправдиву, пропагандистську інформацію. До переліку увійшли російські телеканали та радіостанції. Президент Молдови стверджує, що таким чином парламентарі нав’язують проєвропейський вектор та встановлюють цензуру.

Ігоря Додона вже втретє відстороняють від посади. Вперше суд призупинив його повноваження після відмови затвердити міністром оборони проєвропейського політика Євгена Стурзу. Вдруге суд відсторонив президента через відмову затвердити повторно висунутих кандидатів на пости міністрів і віце-прем’єрів.