Олександр Талько – засновник холдингу компаній “Талфорт Україна”. Це мережа шинних центрів, що розвиває культуру та безпеку на дорозі, продає шини та надає шиномонтажні послуги у Луцьку та послуги технічного обслуговування у Рівному.

Бізнесмен тривалий час шукав спеціалістів для просування свого бренду в соцмережах, а коли підходящих не знайшов – заснував власну SMM-агенцію “UP digital”.

Тепер Олександр та команда  спеціалістів допомагають розвиватися у соцмережах іншим брендам, а також діляться порадами щодо SMM.

“Ми довго шукали канали просування свого бренду “Талфорт Україна”. Ми робили рекламу на радіо, клеїли оголошення, рекламувалися на білбордах, рекламувалися у кінотеатрах. Вклади багато у рекламу, але не могли оцінити її ефективність”, – розповідає бізнесмен.

“Ми витрачали ресурси не на цільового клієнта, розумієте? Багато людей слухали радіо, але не всі з них мають авто. Багато людей бачили білборди, але не всі вони автомобілісти. Бюджет “зливався” на нецільових клієнтів”.

Тож підприємець вирішив залучити для реклами соцмережі. Для цього шукав компанію, яка просувала б їх товари та послуги для конкретної аудиторії. За трохи Олександр Талько почав їздити на різноманітні форми та тренінги-навчання з SMM, тож і сам став експертом, почав правильно вести сторінку свого бренду у Фейсбуці.

Згодом до Олександра стали звертатися друзі та запитувати, хто займається сторінкою, просили поради. Тоді підприємець підібрав команду людей і заснував компанію “UP digital”, яка допомагає просувати свої товари в соцмережах іншим.  

Про переваги реклами в соцмережах, а також помилки, яких допускаються підприємці, Олександр Талько розповів у ефірі 12 каналу.

***

МИТТЄВОГО РЕЗУЛЬТАТУ БУТИ НЕ МОЖЕ

“Не чекайте швидких продажів через соцмережі після тижня рекламної кампанії. Головні цілі і завдання для SMM – це привернення уваги клієнтів до бренду, виявлення потреб цільової аудиторії і формування позитивної репутації”, – пояснює Олександр.

Він наголошує, що люди у соцмережах реєструються не заради покупок, а заради спілкування.

“Люди приходять у соцмережі, щоб спілкуватися і розважатися. Дайте їм безкоштовних видовищ і лише потім ненав’язливо запропонуйте купити хліб”, – зазначив бізнесмен.

НЕМАЄ БРЕНДІВ, ЯКІ НЕ МОЖНА РОЗКРУТИТИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Дехто вважає, що спеціалізація певної компанії не підходить для соцмереж.

“Справді є складні ніші, які не розраховані на масове використання продукту. Це, наприклад, вилочні навантажувачі, обслуговування поліграфічних верстатів та інші дуже специфічні товари. Але немає бренду, який не потребує “розкрутки” в соцмережах. Просто треба знайти правильний підхід”, – запевняє підприємець.

ЧОМУ НЕ ВАРТО КУПУВАТИ ПІДПИСНИКІВ ТА ЛАЙКИ?

Олександр переконує, що купівля лайків та підписників у соцмережах – гроші на вітер, які приносять більше шкоди, ніж користі.

“Куплена аудиторія взагалі не зацікавлена в товарі чи послузі, а значить буде висіти “мертвим вантажем” на сторінці. А по-друге, залучити її в комунікацію буде дуже і дуже складно, що може викликати недовіру реальних підписників. Крім того, різке зростання підписників у лідерів думок, який легко зафіксувати за допомогою сервісів, може викликати недовіру серед потенційних замовників”, – розповідає засновник SMM-агенції.

ЧОМУ ПОСЛУГИ SMM-АГЕНЦІЇ – ВИГІДНІШЕ, НІЖ ШТАТНИЙ СПЕЦІАЛІСТ У КОМПАНІЇ

За словами засновника агенції, штатний SMM-менеджер у Луцьку обійдеться компанії у 15 тисяч гривень на місяць.

“Компанія бере такого маркетолога, завантажує його роботою і не вкладає в його розвиток. А соцмережі постійно змінюються, спеціалісти мають вчитися, аби йти в ногу з часом і встигати за всіма оновленнями”, – розповів бізнесмен.

Він додав, що команда “UP digital” постійно розвивається.

“Наша команда постійно навчається і дізнається про сучасні “фішки” для просування, ми використовуємо платні сервіси”, – зазначив Олександр Талько.

ДЕ БРАТИ КОНТЕНТ ДЛЯ СТОРІНКИ?

Іноді фантазія у працівників компанії закінчується і вони починають публікувати заїжджені картинки на сторінці свого бренду у соцмережах. Такий підхід, за словами Талька, не є ефективним.

“Круто задіювати освітню функцію. Проаналізувати, які питання найбільше цікавлять вашу аудиторію і готувати пости-пояснення. Візьміть інтерв’ю у головних фахівців компанії, штурмуйте галузеві видання і форуми, знаходьте свіжі новини, редагуйте та додавайте коментарі ваших експертів”, – додав Олександр.

Він також пропонує показувати у соцмережах “закулісся” роботи компанії.

“Покажіть своїх менеджерів, продавців, прибиральницю. Аудиторії завжди цікаво бачити людей, які працюють у компанії, і тих, хто стоїть за брендом”, – сказав власник агенції.

***

До слова, компанія “UP digital” підготувала сюрприз для своїх замовників – дарує 100 доларів на визначення своєї цільової аудиторії у соцмережах. Акція триває до 1 травня.