Про облаштування укриттів в Ізраїлі: чи готові ми перейняти такий досвід
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну питання укриттів та бомбосховищ стало дуже актуальним та затребуваним. Нещодавно у Верховній Раді проголосували за те, щоб у кожному будинку, який будуть зводити в Україні було укриття.
Про досвід з укриттями в Ізраїлі як країни, яка вже довгий час живе у війні говорили у програмі «Актуально» на 12 каналі. Гість студії – декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Луцького національного технічного університету Олександр Андрійчук.
«Ізраїль зробив акцент на не збиранні масової кількості людей в одному місці. Вони прийняли рішення локально захищати людей. Якщо ми говоримо про багатоповерховий будинок, про чотирьох- чи п’ятикімнатні квартири, то кожна така квартира має захисну кімнату. Вона використовується як спальня, як невеличкий склад, але вона має потовщені стіни, потовщене перекриття, має металеві двері. І в разі обстрілу за 20-30 секунд люди вже опиняються в укритті, в тій кімнаті», – каже декан.
Щодо двох- чи трьохкімнатних квартир, то у будинку на кожному поверсі є така кімната на 4-5 квартир. Так само, якщо повітряна тривога, то люди зі всіх квартир йдуть в ту кімнату, там немає вікон.
«Якщо це адміністративні будівлі чи громадські як школи, садочки, лікарні, то вони на поверхах у кожній будівлі роблять по одній великій кімнаті, куди люди забігають, щоб захиститися від обстрілу», – розповів Олександр Андрійчук.
Також декан говорить, що Ізраїль – це мала країна, з боку географії. Там обстріли здійснюють з малої відстані і після сигналу повітряної тривоги проходить 2-3 хвилин і прилітає снаряд. Але він значно меншої потужності, ніж ті ракети, якими обстрілює росія Україну.
«Тип будівель в Ізраїлі – конструктивна схема будівель, що передбачає жорсткий, міцний стержень будівлі по вертикалі на всіх поверхах. Але це значно дорожче, ніж зробити окреме локальне сховище на всі 9 поверхів, наприклад. Бо в жителів Ізраїлю фактично немає часу, щоб збігати і бігти в укриття. В нащому випадку, після сигналу повітряної тривоги ми маємо 10-15 хвилин, щоб збігти в укриття чи бомбосховище», – каже пан Олександр.
Як зазначали вище, в Ізраїлі снаряди, якими обстрілюють, меншої потужності. Тому такі конструкції будинків виправдані. Також Андрійчук додає, що в Їзраїлі більш розвиненіша економіка, також в їхньому випадку такі укриття це набагато комфортніше:
«Але це фінансово затратніше, тому в нас краще однозначно сховища, які передбачені проектом. До того ж, якщо влучає снаряд потужної зброї, то я сумніваюсь, що навіть ці високоміцні бетонні конструкції витримають такі вибухові хвилі. А укриття витримає», – зазначив Олександр Андрійчук.
Останні публікації
- Погони без пафосу: як вибрати знаки розрізнення, які працюють на вас
- Хофітол таблетки — ефективний засіб для очищення організму
- Переваги імплантації зубів перед іншими методами
- Як правильно застосовувати серветки для прання під час догляду за делікатними тканинами
- ТОП-10 мінітракторів 2025 року: як вибрати та адаптуватися до змін клімату
- Основні критерії вибору літніх шин
- 5 причин замовити меблі з нержавійки для кафе, ресторану чи бару
- Автоматизація фермерських господарств: тренд чи необхідність?
- Сонячна станція 10 кВт: як правильно розрахувати потужність?
- Чи загрожує вам неалкогольна жирова хвороба печінки?
- Як правильно застосовувати хлористий калій на різних типах ґрунтів?
- Як ефективно проходити навчання в автошколі?
- Міжнародна освіта: ваш успішний старт
- Чому правильно обрана кухня впливає на зручність і естетику
- Як вибрати ідеальний матрац для комфортного сну
- Пальне з Європи та міні-маркет: у Шацьку відкрилася шоста заправка мережі “Паливо”
- Як правильно доглядати за міжкімнатними дверима від виробника Terminus
- Скільки років служить профнастил із полімерним покриттям?
- Як впливає колір лінз сонцезахисних окулярів на очі?
- Чому корисно оформити повне КАСКО на своє авто
- Основні критерії вибору сервісу для виведення Tether BEP20 (USDT) на картку А-Банку
- Як розширити меню кав’ярні за допомогою сиропів?
- UKR PARTS – ваш провiдник у свiтi запчастин Subaru
- Вбудовані посудомийні машини: ідеальне рішення для вашої кухні
Comments are closed.