Виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук оприлюднила позицію мерів щодо продажу алкоголю у воєнний час, і вона полягає у тому, що безпека у громадах нині важливіша за ті надходження до бюджету, які може забезпечити продаж алкоголю.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі.

«Я є голосом Асоціації міст України і скажу, що з позиції голів громад продаж алкоголю у воєнний час накладає додаткові обтяження на дотримання громадського порядку у громадах. В Україні мери проти відкриття механізму продажу алкоголю. Необхідні обмеження, хоча б часткові, які дадуть можливість зберегти порядок і спокій у громадах.

І коли ми говоримо, що є кориснішим – надходження до місцевих бюджетів чи все-таки зупинка можливості здійснення правопорушень у стані сп’яніння, я скажу, що однозначно краще обмеження надходжень. Ці надходження на сьогодні не є надзвичайно високими, і вони не вирішать проблему наповнення місцевих бюджетів.

Так, підтримка бізнесу необхідна, але ми можемо, наприклад, знайти механізм продажу алкоголю за кордон. Хоча це вже питання урядового рівня, локально його вирішити ми не можемо.

Але це питання потребує вирішення. Тому що у військовий час обмеження на продаж алкоголю дасть можливість зберегти спокій у громаді», – впевнена Мар’яна Конончук.