Колишній заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко відзначив, що за останній рік курс президента України Володимира Зеленського різко змінився із проросійського на проукраїнський. При цьому він не може пояснити, чому відбуваються такі зміни.

Про це Григоренко сказав у програмі «Вечір п’ятниці» 21 травня на 12 каналі.

«2019 року, коли він (Зеленський, – ред.) йшов на посаду і були змагання у першому і другому турах, для патріотичної частини суспільства – патріотів, націоналістів, тих, хто любить Україну, – він виглядав відвертою загрозою, відвертим клоуном, залежною від олігархів людиною, загрозою всьому українському. Це був просто кошмарний сон патріотів», – сказав Григоренко.

«Але особливо за останній рік Зеленський почав робити речі, які не робив до нього ніхто, навіть Порошенко (Петро Порошенко – попередній президент України, – ред.), який відзначився прозахідною риторикою. Я не знаю, чи це його рішення щодо Медведчука (Віктор Медведчук – нардеп від ОПЗЖ, проросійський політик, кум президента Росії Володимира Путіна, – ред.), чи це підказала Америка, але він зробив крок. Розуміючи, що це людина Путіна, що це його друг, він не побоявся почати проти нього юридичні дії. Він не побоявся кинути виклик олігархам. Він хоче їх поставити в рамки, тобто систематизувати їх, зробити оці речі, які дозволять їх класифікувати.
Отже, Медведчук – реальний крок. Контрабандисти – спроба навести порядок. І якщо Зеленський в додаток до цього дотисне цю тему з олігархами і дійсно почне їх розкуркулювати, якщо Зеленський дотисне судову реформу, якщо він наведе порядок на митниці, я буду голосувати за нього через три роки», – пообіцяв Григоренко.

«Я не розумію, чому він так міняється – чи це його змінює трон, чи це нема вибору, чи це Америка… Але я вітаю багато останніх кроків президента Зеленського», – зауважує він.

При цьому, наголошує Григоренко, Зеленський має рейтинг вищий, ніж усі його попередники, через два роки своєї роботи.

«Якщо дивитися на його рейтинги, він все одно лідер, попри все. В нього суттєво впав рейтинг – у понад два рази, але тут треба дивитися, чи є хтось, хто може кинути йому виклик. На сьогодні на жаль для прихильників інших політиків і на щастя для прихильників Зеленського він є безумовний лідер», – додав Сергій Григоренко.

Нагадаємо, 11 травня 2021 року Віктору Медведчуку оголосили підозру в держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. 14 травня на Медведчука надягнули електронний пристрій стеження.

Крім того, в Україні готують антиолігархічний законопроєкт, який має визначити поняття «олігарх». Для цього буде близько семи критеріїв, в тому числі фінансові параметри і рівень політичного впливу. Якщо людину визнають олігархом, проти неї можуть запровадити певні санкції. У РНБО повідомили, що попередньо до переліку олігархів можуть потрапити 13 осіб.

Також 2 квітня 2021 року Україна ввела персональні санкції проти українських контрабандистів – були заблоковані активи осіб, причетних до контрабанди. Санкції ввели й проти 68 компаній, які пов’язують з ними. Також під санкції потрапили 11 російських компаній.