Десятки людей, які проживають на вулиці Липинського у Луцьку, заявили, що порушене їх право вільного пересування. Йдеться про паркан, який тепер загороджує багаторічний прохід і створює незручності сотням лучан.

Хвіртку із замком днями встановила голова ОСББ одного із будинків, а страждають мешканці сусідніх. Нині замість шляху навпростець обходять ледь не пів району. На численні заяви поліція поки не реагує. А жителі вулиці чи не щодня збираються біля паркану, аби їх почули.

Люди йдуть звичною дорогою, бачать паркан – і розвертаються. Відділені від світу, адже по той бік залишилися усі зручності, до яких раніше мешканці будинків на Липинського йшли навпростець.

«Мешканці Липинського, 4, далі вулиця Олеся Гончара, і всі сюдою дуже ходять. Я думаю, якщо порахувати – то людей 500 проходять за добу», – каже один із місцевих мешканців.

У магазин, на автобусну зупинку, в дитсадок і просто додому. Ходили. Нині ж тут хвіртка і замок. Замість двох хвилин люди витрачають 10 – на дорогу в обхід.

Люди обурені і вже вкотре збираються під хвірткою, аби свою думку донести тим, хто залишається по той бік паркану.

По той бік паркану же пояснюють: рішення не їхнє, адже й самі проходом користувалися. Однак задля безпеки людей загородити його вирішила голова ОСББ на Липинського, 1.

Щоправда, цю причину люди аж ніяк не сприймають, адже в обхід йдуть іншою стороною цього ж будинку, де ситуація на даху не краща.

«Жодного фіксованого випадку падіння з даху чи то бурульок, чи то снігу! Тобто вони закрили, бо просто не хочуть, щоб під будинком хтось ходив», – вважає місцева мешканка.

Виявляється, люди по обидва боки паркану – заодно. І підтверджують це колективною заявою до поліції. До правоохоронців і органів самоврядування звертаються щодня вже впродовж тижня.

Звернення обіцяють розглянути протягом місяця.

Сама ж голова ОСББ Олена Завадська на зустріч із жителями мікрорайону не прийшла. Однак вже згодом телефоном нам пояснила, що зробили це дійсно задля безпеки людей

«Талий сніг, замерзлі бурульки і частинки нашого шиферу, тому що будинку вже 16 років, і шифер має здатність псуватися, це не виключено. І це все падає на нашу прибудинкову територію. Вони не піднімають голови вгору і не розуміють, що якщо щось із ними трапиться, то вони будуть скарги писати на нас як на власників території і цього стихійного проходу», – розповіла Олена Завадська.

З іншого боку будинку небезпечну зону виділяють стрічками та оголошеннями. Торік так само робили й тут, однак їх постійно зривали. Тож вирішили загородити прохід, якого кажуть й зовсім не мало тут бути.

«Його й нема ні на генеральному плані міста, ні на наших документах. Ми всім надаємо документи, вони перевіряють ці документи, бачать, що в нас ніяких порушень немає, і до нас додаткових зауважень і додаткових прохань немає. Ми не порушуємо закон, ми діємо згідно з чинним законодавством», – стверджує голова ОСББ.

Встановлювати такий паркан на території, що належить ОСББ, дійсно можна, каже правник Олег Огородник. Однак якщо за таке рішення напередодні проголосувала більшість мешканців будинку та його підтримали інші голови правління.

«Тобто якщо більшість людей дійсно за це проголосувала, а меншість не згідна – то мусить підкоритися більшості. Якщо ж встановиться, що збори були проведені з порушеннями… То потрібно такі рішення оскаржувати до суду і звертатися до поліції про підробку відповідних документів», – пояснив юрист.

Якщо ж зборів не було взагалі, то рішення про конструкцію хвіртки можна вважати безпідставним. Однак самотужки демонтувати його мешканці не можуть: доведеться чекати рішення поліції.