Головна французька ліва партія “Нескорена Франція”, профспілка державного сектору сі-джі-ті та ще близько 80 організацій на вихідні вивели на вулиці країни тисячі людей, які виступають проти реформ президента Еммануеля Макрона у державному секторі. Лідер лівої партії  Жан-Люк Меланшон заявив, що таким чином активісти хочуть донести своє ставлення до дій Макрона. Меланшон перерахував низку скарг, у тому числі брак персоналу в лікарнях, обмежене зарахування в університети та нестача поліцейських у кримінальних районах через, як стверджує уряд, брак коштів. Він додав, що уряд президента Франції обманює, додавши, що влада надала багатим податкові пільги у розмірі чотири з половиною мільярди євро, тоді як ці кошти могли бути інвестовані у лікарні.
У Парижі поліція повідомила про затримання понад 30 людей протестувальників. Деякі з них намагалися пронести на акцію зброю. У сутичках з мітингувальниками постраждали семеро полісменів. Організатири зазначають, із банерами та лозунгами люди протестуватимуть у щонайменше 160 містах по всій Франції. З початку року профспілки влаштували кілька загальнонаціональних страйків. При цьому співробітники залізничної компанії ес-ен-сі-еф мітингують по два дні щотижня протягом трьох місяців через план Макрона реформувати залізницю.
Президент Франції, який прийшов до влади рік тому, поки не піддається тиску вулиці. Минулого тижня він заявив, що так званий “народний протест”, очолюваний Меланшоном, не зупинить його. Він зазначив, що опозиція не висунула жодних конкретних пропозицій.