Три найбільших автоконцерни Німеччини  Volkswagen, BMW та Daimler можуть бути причетні до проведення дослідів на людях. Про це повідомляє видання Suddeutsche Zeitung з посиланням на звіти Європейської дослідницької асоціації з охорони навколишнього середовища та здоров’я в транспортному секторі. Цю організацію у 2007 році заснувала компанія Bosch та німецькі підприємства-автогіганти.

Експеримент тривав з 2012 по 2015 роки. Його мета – спростувати твердження Всесві́тньої організа́ції охоро́ни здоро́в’я, що діоксид азоту, який виділяється при згоранні автомобільного палива – канцероген, тобто хімічна речовина, що сприяє утворенню злоякісних пухлин. У документі йдеться, що рада організації рекомендувала дослідити вплив дизельних вихлопів на організми здорових людей. Ризику піддались двадцять п’ять осіб, імена яких не розголошують.

Daimler, що володіє Mercedes вже заявили, про свою непричетність до експерименту. Bosch зауважили, що у період проведення дослідження вже припинили фінансову підтримку асоціації, а отже не мають відношення до скандалу. Volkswagen визнав, що обрані в той час наукові методи були неправильними. Баварський автовиробник BMW заявив, що не брав безпосередньої участі у виборі методів дослідження та не володів всією інформацією.

Минулого тижня газета The New York Times повідомила, що за завданням концерну Volkswagen у Німеччині проводили аналогічні досліди на мавпах. В компанії попросили вибачення за це та заявили, що досліди на тваринах суперечать їхнім етичним принципам. Німецький атвовиробник також зауважив, що результати дослідження не були опубліковані, а дослідницька організація одразу після експерименту припинила своє існування.

Штеффен Зайберт, представник німецького уряду різко засудив експерименти над людьми. Він заявив, що такі випробування нічим не можна виправдати та звинуватив владу у неналежній увазі до скандалу з вихлопними газами та дослідами.