Аби спростити і зробити прозорою оплату за проїзд в громадському транспорті, в містах України запроваджують електронні квитки. Відповідний закон ухвалили у Верховній раді 17 січня. Луцьк – не виняток.

Торік провели розрахунки й вирішили виділити на це 50 мільйонів. У конкурсі на оператора електронних систем перемогло турецьке підприємство “KENT KART EGE ELEKTRONIK” спільно з “PAYNET SERVICES”. Раніше вони презентували бортові комп’ютери і сучасні пристрої для оплати проїзду, які нині використовують у 40 містах і країнах світу.

Отож за 5 місяців у луцьких маршрутках можна буде розрахуватися карткою. Під час чергового засідання виконавчого комітету представники влади цікавилися чи не вплине це на вартість проїзду.

Спочатку планують запровадити електронні квитки у тролейбусах, а пізніше – в маршрутках. Коли система запрацює, громадський транспорт обладнають валідаторами. Це зчитувальні пристрої, до яких прикладають проїзні картки. Їх можна буде поповнити за допомогою інтернет-банкінгу, терміналу, мобільного додатку або СМС.

Для пільгової категорії населення також передбачені електронні квитки. Проїхати “зайцем” можна, втім згідно із новим законом вам світить штраф у тридцятикратному розмірі від вартості квитка. Раніше штрафуфали в двадцятикратному розмірі.