Учні 24-ох шкіл та садків Підгайцівської ОТГ “постують” ще від початку лютого. Про м’ясо у шкільних їдальнях вже й думати забули. Батьки категорично проти примусового вегетаріанства свої дітей. І навіть стверджують, що відсутність повноцінного раціону позначається на розумовій активності школярів.

Журналісти 12 каналу з’ясовували, хто перевів дітей на кашу з водою.

Так харчуються сотні дітей садочків і шкіл що входять до Підгайцівської ОТГ. Гречка, рибна котлета, морквяний салат і компот – сьогоднішнє меню учнів Підгайцівської школи-садка. Головна по кухні пані Люба каже, риба в раціоні найчастіше і вже добряче дітям приїлася.

“Дуже приїлася, ну але ми інакше не можемо нічого придумати, ми і так стараємося: то тефтелька, то риба смажена, то котлета. Ну дуже тяжко”, – пояснює пані Любов.

Після обіду дітлашня зносить тарілки з недоїденими рибними котлетами. Директорка навчального закладу бідкається: сама вже годна того м’яса купити, але ж зась, покарати можуть.

“Стурбованість однозначно поділяю батьків, ми теж хвилюємося, і кухарі теж, але щось змінити без дозволу відповідних служб ми не можемо”, – каже Лариса Ляшук, директорка Підгайцівського НВК.

Заступник Підгайцівського сільського голови Валентин Приходько, в чиїх обов’язках організація шкільного харчування на території ОТГ, в усьому звинувачує законодавство з державних закупівель. Дві спроби провести конкурс були невдалими, перша через оскарження одного з учасників, друга – через брак претендентів.

“Третій раз от зараз оголошений тендер і він 17 числа закінчується тому після 17 числа буде визначений переможець”, – пояснює Валентин Приходько, заступник Підгайцівського сільського голови.

Третя спроба точно буде вдалою, божаться у відділі освіти Підгайцівської сільради. І якщо таки знайдуть, харчуватися повноцінно школярики й дошкільнята Підгайцівської ОТГ зможуть не раніше квітня.