Синод Православної церкви України позбавив патріарха Філарета права управління Київською єпархією, а відповідно й контролю над місцевими храмами і монастирями. Окрім того, з єпископату ПЦУ виключили священнослужителів, які підтримали Філарета та відновлення Київського патріархату.

Відповідне рішення прийняли члени Синоду під голосування предстоятеля ПЦУ Епіфанія, – пише канал24.

Відтепер, усі парафії та монастирі міста Києва, які до 15 грудня перебували у складі Київського Патріархату, будуть підпорядковуватися митрополиту Епіфанію.

“Філарет втратив права на управління єпархією”,
– сказав архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Проте, патріарх має право письмово звернутися до митрополита ПЦУ Епіфанія та оскаржити рішення Синоду.

Так званий собор Філарета, яке синод називає “зборами трьох архієреїв, невеликої кількості скликаних кліриків та мирян”, та всі ухвалені на ньому рішення визнані недійсними. Почесного патріарха не стали вилучати зі складу єпископату ПЦУ “за особливі заслуги в минулому”.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Філарет “відновив УПЦ КП”. Опублікували текст постанови

Проте, з ПЦУ виключили священослужителів, які були присутні на цьому “соборі” Філарета, за “дії, спрямовані на збурення протистояння у церковному середовищі”. Серед них – преосвященний Іоасаф (Шибаєв), митрополит Білгородський і Обоянський, єпископ Петро (Москальов), єпископ Валуйський та вікарій Білгородської єпархії.