Цьогоріч пункт пропуску «Адамчуки – Збереже» має функціонувати аж два місяці – на період відпочинкового сезону з 26 червня по 18 серпня.

Про це в ефірі програми “Актуально” на 12 каналі розповіла голова Волинської обласної ради Ірина Вахович.

Нагадаємо, делегація Волинської області на чолі із головою обласної ради Іриною  Вахович та очільником ОДА Юрієм Погуляйком взяла участь у XIII Форумі Європа-Україна «Нові можливості, старі загрози», що відбувся у польському місті Жешув упродовж 5-6 лютого 2020 року.

Серед інших основних напрямків співпраці, які погодили у ході перемовин, стане відкриття тимчасового пункту пропуску “Адамчуки –  Збереже”. Це означає збільшення терміну проведення Днів добросусідства, які вже стали традиційними.

“Торік пункт пропуску відкрили на 3 дні. За цей час кордон перетнули 40 000 людей. Це означає, що потреба в ньому є”, – пояснили Ірина Вахович.

Вона зазначила, що цьогоріч міст буде понтонним, а надалі ж планують встановити там стаціонарний пункт пропуску.

“Ми визначились зі складом робочих груп, які будуть опікуватись цим питанням, адже мають бути дотримані усі санітарні, митні та інші норми, адже це велика відповідальність. Також ми шукаємо можливість частково профінансувати цей захід за рахунок коштів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Однією із головних вимог польської сторони – зробити дорогу від Адамчуків до Шацька та велосипедну доріжку і це уже визначено нами серед пріоритетів на 2020 рік, “- зазначила голова облради.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: “Ягодин–Дорогуськ” хочуть розширити на 30 гектарів