Редакційна колегія відомого журналу Нешнал Джіогрефік визнала, що пропагувала расизм впродовж всі років існування видання. Така заява пов’язана з аудитом змісту всіх випусків. Перший – побачив світ у 1888 році.  Формальною причиною для проведення дослідження стало річниця з дня вбивства видатного борця за громадянські права Мартіна Лютера Кінга. Четвертого квітня виповниться рівно півстоліття з дня цієї трагедії. Автор дослідження –  професор африканської історії в Університеті Вірджинії Джон Едвін Мейсон – зауважив, що журнал не раз посилював расистські стереотипи, частково через свій колосальний авторитет.
Наприклад, до 1970-х років National Geographic ігнорував афроамериканців, показуючи їх в публікаціях виключно в ролі прислуги. Крім того, за словами вченого, на сторінках видання неодноразово створювався штучний контраст між “цивілізованими людьми” і “дикунами” – особливо в матеріалах про полінезійських жінок.
Увага професора була прикута і до статей про Південно-Африканську республіку часів апартеїду. Так, в матеріалах 1962 року утиск чорного населення взагалі не згадуються. І лише – через п’ятнадцять років у виданні побачила світ стаття про опір темношкірих активістів режиму в Преторії. Щоб виправити ситуацію, головна редакторка Сьюзен Голдберг анонсувала, що квітневий випуск буде присвячений всім расам у світі. Такий крок викликав захоплення та повагу до видання у його шанувальників.