Замість облуплених та сірих стін – сучасне дизайнерське рішення. Понад десяток Луцьких садків та шкіл оновили. Трудилися не лише задля естетики, а й заради енергоефективності. Що вже зроблено та чи якісно, міський голова інспектує постійно і особисто.

За чий рахунок реконструкція, та що найближчим часом відремонтують ще – довідувалась Вікторія Притулюк.

На оновлення свого приміщення вихователі, батьки і малюки п’ятого луцького дитсадка чекали з нетерпінням рік. Тутешня директорка зізнається: увесь цей час їздила дивитися, як ремонтували інші дитячі заклади. Тепер переконана – із двох десятків вже реконструйованих їхній садочок виглядає найліпше.

“Аж не віриться, що це уже зроблено. У нас прекрасний дизайн, я подивилася всі садки, де уже проведено термоізоляцію, то скрізь гарно, але у нас найкраще. Дуже оперативно і гарно спрацювали бригади, а ми ні на день не припиняли діяльність дошкільного закладу, це не заважало проводити освітньо-виховний процес”, – ділиться директорка ДНЗ №5 Ніна Матвіюк.

Крім естетики міського голову особливо цікавить якість робіт з енергозбереження. Реконструкцію практично кожного з освітніх закладів інспектує постійно і особисто. Стверджує: все має бути добротно і надовго. Бо ж кошти на реновацію позичені у міжнародних фондів і їх доведеться не один рік повертати з бюджету.

“Загалом на весь проект буде витрачено 5 мільйонів євро кредиту: 1 мільйон євро грантових коштів і орієнтовно 3 мільйони євро – співфінансування з міського бюджету. Дитсадок виглядає надзвичайно, на мою думку, архітектори, яких ми долучили до розробки, підійшли дуже відповідально до справи і зробили не просто набір кольорів випадкових. Тут є стиль, на мою думку, людям також це подобається”, – розповідає луцький міський голова Ігор Поліщук.

У процесі оновлення і 10 школа. Окрім утеплення зовнішніх стін тут міняють покрівлю, вікна, встановлюють індивідуальні теплові пункти.

Цього року було заплановано реконструювати 10 міських освітніх закладів. Роботи на усіх майже завершено. Загалом до енергоощадної та естетичної реновації в Луцьку включено майже чотири десятки освітніх закладів. Більше половини з них уже готові. Тим часом муніципалітет планує нові проєкти і веде перемовини з їхнього фінансування.