Порожній перший поверх луцького заводу «Електротермометрія» став місцем концентрації святкової зимової атмосфери. На два дні тут оселився фестиваль «Вітраж Вікенд». Організатори розповіли: влаштувати щось подібне у Луцьку мріями два роки. Щойно однодумці знайшлися – порожні дві тисячі квадратних метрів перетворилися на атмосферну локацію.

«Вітраж Вікенд» – про локальні бренди, про місто Луцьк і про все, що відбувається в Луцьку», – розповіла організаторка Юлія Євпак.

На зоні крафту і вітражу – 30 брендів. Хоча заявок, за словами організаторів, було більше як сто. Чи не усі народилися після Революції гідності. Ідея була у тому, аби показати круті локальні бренди, але ще не такі відомі назагал. Зі своєю філософією і поглядом на життя.

«Вони дуже класні, в них така класна філософія, вони про есенціалізм. Усі речі, що вони продають, можуть мати повторне використання», – каже Юлія Євпак.

Про екологію і повторне використання – речі, які виготовляє подружжя Полажинців. До слова, вони єдині, хто на «Вітраж Вікенді» не з Волині. Приїхали з Ужгорода. Скляні пляшки беруть із місцевих закладів і дають їм нове життя.

«Боремося таким чином із засміченістю Закарпаття. Такий невеличкий внесок, але хоча би щось хороше», – зазначає співзасновниця Lay Bottle Вероніка.

Самі – артисти, які через карантин втратили роботу. Тепер це улюблене заняття, яке приносить дохід. Люди кажуть: навіть не думали, що свої вироби відправлятимуть далеко за кордон.

«Це кропітка робота, тому що треба знати температуру, як скло себе поведе у тій чи іншій ситуації. Це як дизайнерська робота, так і технічна робота», – розповів співзасновник Lay Bottle Василь.

Дрібної і через це ще більш цінної роботи на «Вітраж Вікенді» дуже багато. Наприклад, вишиті і плетені прикраси. На такому фестивалі майстриня вперше, до цього – лише інтернет. Цікаві вироби ручної роботи можна придбати за 200-400 гривень.

Поруч із прикрасами – стильне взуття, косметика та мед. Точніше, усе, що можна отримати від бджіл. Наприклад, паста Амосова.

«Сюди додається мед, багато сухофруктів, і це дуже вітамінно і корисно, особливо у таку ось холодну пору. І воно дуже-дуже смачно», – пояснює власниця екопасіки Ольга.

А ще усіх відвідувачів пригощають смачним напоєм з акацієвим медом. Саме він в холодну пору не кристалізується.

Хоч і морозно, атмосфера «Вітраж Вікенду» тепла та дружня. Зігрівалися гарячими чаєм та глінтвейном. А місцева пивоварня подивувала усіх глюбіром – гарячим пивом. На вигляд ефектно і на смак також. Ну і, звісно, було що поїсти смачненького.

Паралельно діяла спікер-зона «Вітраж Вікенду», де говорили про все. Розвиток, фільми, ментальність волинян, фільми. Розповіли про і про те, як організовували фестиваль.

Уже в іншій частині промзони було чим зайнятися і найменшим відвідувачам. Для них організували дитяче містечко.

Затишок створювали на заході свічки. Їх було чимало, але ті, що створює Ольга Лук’яненко, можна відрізнити одразу: із соєвого і бджолиного воску та з незвичайними ароматами. Наприклад, випічкою чи ялинкою.

Поруч модельєрка Світлана Головачук презентувє прикраси ручної роботи і вишуканий жіночий одяг. Розповідає, що її вироби створені для того, аби робити жінок щасливішими.

Зю Побережнюк також моделює, але колажі. Це поєднання різних зображень в одне, у результаті якого отримуєш зовсім іншим сенс. З кожним колажем у дарунок – передбачення.

Усі, хто презентує свої вироби на «Вітраж Вікенді», розповідають: прийшли поспілкуватися, поділитися досвідом та надихнутися творити далі.

Організатори додають: коли готували фестиваль, мали за мету показати Луцьку щось нове та не банальне. Саме тому зібрали усіх прогресивних людей.

«Культура буває різна. І звичні нам ярмарки, костели, будинки культури. А культура ще буває і сучасна, потужна, цікава», – каже організаторка Марія Адамчук.

«Вітраж Вікенд» – благодійний фестиваль. Зібрані гроші за квитки передадуть у Фонд боротьби з раком «Стоп Рак». Крім ярмарку крафту, відвідувачі мали нагоду подивитися фільми, потанцювати і поспівати. А запалювали танцювальний майданчик відомі лучани: від юристів до бізнесменів. Організатори додали, що захід такого формату у Луцьку – точно не останній.