У Луцьку презентували результати проекту “Діти Сонця”. Шестеро молодих людей із синдромом Дауна вибрали різні заклади, де стажувались протягом півроку. Працювали у магазині картин, іграшок, бібліотеці, підприємстві з виготовлення солодощів та навіть у звичайному кафе.
Мама однієї із учасниць, Яни Авраменко, розповідає – усі працівники магазину картин дівчину підтримували та допомагали порадами. Працювала вона два неповні робочі дні на тиждень. За словами жінки, її дочка отримала дуже корисний досвід. Проте, продовжувати працювати вона не буде – на роботі дівчині потрібен напарник-координатор, а поки що роботодавці надавати такі послуги не готові. Та і це не єдина причина.
Організатори проекту кажуть, що проблему із працевлаштуванням “особливих” молодих людей може вирішити створення інклюзивних класів у дитсадках та школах, де учням даватимуть не лише базові знання, а й готуватимуть їх до конкретних професій.
Тож організатори кажуть ,що проект “Діти сонця” – це лише перший крок до того, аби люди з синдромом Дауна могли реалізувати свій потенціал та самостійно заробляти на життя.