Безліч розробок студентів Луцького національного технічного університету представили на виставці у Центральному універмазі Луцька. Про технології майбутнього не лише розповідали, а й показували та давали пробувати усе самим.

Побували на виставці і журналісти 12 каналу.

Досвідчений механік та викладач Віктор Сичук розповів, як і з чого разом зі студентами створив лазерний гравер. Стверджує: все складне може бути простим, якщо в цьому розібратися. Основні складові цього пристрою – два звичайних принтери і фломастер. А може бути лазер чи фреза.

Все, що створюють, чому навчають і навчаються, викладацький і студентський колективи Луцького технічного університету і демонструвала виставка досягнень.

“Я сподіваюся, що це буде корисно і це надихне наших абітурієнтів, потенційних студентів, волинян, лучан до формування прекрасного, достойного іміджу нашого університету, яким ми є”, – поділилася ректорка вишу Ірина Вахович.

Серед цікавого – 3D-принтери, дрони, системи ідентифікації облич, програмовані роботи.

Та найбільше приваблювала відвідувачів територія віртуальної реальності. Телепортуватись у будь-яку точку планети могли усі охочі.

“Ти переміщаєшся в інші країни, в іншу реальність і ти можеш відчувати себе дійсно серед тих людей, серед тих споруд і дуже багато вражень. Це супер, це класно!” – поділилася враженнями Інна Кондіус, декан факультету комп’ютерних та інформаційних технологій ЛНТУ.

Не лишили без вражень і новинки, які можна скуштувати. До прикладу, чипси з фруктів. Тут же нам показують, як за лічені хвилини видобути екологічно чисту олію. На вибір: гірчиця, горох, конопля, ріпак, льон. За три години прес вичавлює 3 кілограми олії.

Побачити технології майбутнього і всілякі чудасії можна буде упродовж двох місяців. Крім того, щосуботи на виставці представники факультетів влаштовуватимуть майстер-класи для всіх охочих.