Росія передала Україні захоплені в Керченській протоці військові катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу».

Про це з посиланням на МЗС Росії повідомляє theБабель.

У заяві зазначено, що катери і буксир повернули Україні, оскільки «необхідні слідчі дії щодо кораблів закінчені і їх перебування на території Російської Федерації для продовження кримінального процесу не потрібно». У відомстві не вказали, де відбулася передача, але раніше в ФСБ повідомляли, що кораблі передадуть у нейтральних водах.

Військові судна буксирують в Одесу пошуково-рятувальний корабель «Сапфір» і буксири «Титан» і «Гайдамака».

Сайт MarineTraffic показує, що судна зараз біля Керченської протоки і прямують у бік Одеси.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки прикордонний корабель Росії протаранив буксир українських військових. Свій крок у Росії аргументували тим, що нібито судна ВМС неправомірно увійшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і прямували до Керченської протоки.
  • Тоді ж агресор захопив 2 українських кораблі та взяв в полон 24 українських моряків. Їх згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
  • Після того, як з’явилась дата проведення нормандської зустрічі (9 грудня), росЗМІ повідомили про наміри Росії повернути Україні захоплені кораблі до цього часу.
  • Однак згодом у МЗС РФ цю заяву спростували і наголосили, що передача не пов’язана з зустріччю лідерів Росії, України, Німеччини та Франції.