Військовий експерт Центру оборонних стратегій України Віктор Кевлюк вважає, що хоч і росія й зацікавлена у затягуванні конфлікту, проте у неї не вистачить ресурсів на тривалу боротьбу.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі 20 квітня.

«Вони зараз стоять перед оборонним рубежем, який готувався упродовж 8 років. Це лінія дуже добре підготовлених укріплень, зокрема і тих, що будувалися зусиллями ОДА у 2015-2016 роках. Це досить серйозні споруди, і не так легко цю оборону здолати», – стверджує експерт.

На його думку, росії досягти мети завадить ряд проблем.

«Основне – те, що більш підготовлені військовослужбовці були вибиті впродовж першого місяця війни. Їх потрібно кимось заміняти. Адекватної за рівнем заміни фізично немає. Втрати молодшого офіцерського складу для них критичні, бо взяти інших, тих, хто має досвід ведення сучасної війни, також немає де», – зазначає Віктор Кевлюк.

З військовою технікою у країни-агресора теж проблеми.

«Росія втратила найбільш боєздатну частину техніки: більше половини танків, броньованих машин, до половини літаків, близько до того гелікоптерів. Суттєві втрати в артилерії, зокрема в реактивних системах залпового вогню. Це все має бути чимось компенсовано. Сучасне озброєння поступало одиницями, максимум десятками в останні роки, але пропаганда стверджувала, що військо переозброєне на 70-80% новітніми зразками», – каже військовий експерт.

Як результат – вороги стягують зразки озброєння 60-х років.

«Тобто боротьба переходить у таку фазу, коли війську XXI століття буде протистояти численне, але погано забезпечене військо, екіпіроване за стандартами минулого століття», – констатує він.