Другого жовтня парламент прийняв закон про так зване роздержавлення. У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вже готують список, в який ввійшли вісімсот підприємств України. Всі вони були в державній власності з 1999 року, продавати було заборонено, втім, тепер їх можна передати в приватні руки.

Звичайно, ті підприємства з цього списку, які важливі для держави будуть залишені у власності. А все інше буде передано на приватизацію задля залучення інвестицій та економічного зростання.

Вже за два дні після цього у департаменті агропромислового розвитку Волині зібрали нараду з керівниками таких підприємств. Більшість з них – збиткові.

Лише дехто із цих підприємств може похвалитись високими прибутками. Серед таких, до прикладу, – Луцький державний спиртогорілчаний комбінат. А ось решті влаштували допит. Серед них – декілька сортодослідних станцій, Голобська льононасіннєва станція та інші. Питали, скільки земель мають, як обробляють, та який із цього результат.

Для таких неприбуткових підприємств вихід один – або віддавати землі під паї, або ж взагалі передавати в руки приватному підприємцю.

Більшість з присутніх директорів підприємств погодились на приватизацію.

Список об’єктів на приватизацію передадуть в Міністерство для затвердження. Щоправда термінів не називають.