Найбільший в Україні луцький авторинок вміщає близько 2 тисяч легковиків і пів тисячі вантажівок. Шочетверга та щонеділі сюди приїздять і продавці, і покупці з усієї країни, через що рух вулицею Єршова ускладнюється: машини стоять просто вздовж дороги, закривають проїзди у двори та на території підприємств. А ще, нарікають у міськраді, після цього залишаються купи сміття. Тому влада вирішила розігнати стихійну частину авторинку або ж впорядкувати.

Територія стихійного автобазару – це і проїжджа частина, і пішохідна доріжка. Через хаотично припарковані машини – ледь не кілометрові корки на вулицях Карбишева, Єршова та прилеглих. Цей ринок – стихійний. Попри це, автівок тут у рази більше, аніж на ділянці, що облаштована під авторинок.

Рівнянин Іван пояснює: паркується тут, бо на впорядкованій території просто не вистачає місця. Він уже впродовж восьми років торгує автівками на луцькому авторинку.

«Тут як лотерея: не вгадаєш, коли треба приїхати», – каже Іван.

Ігор з Олександром приїхали з Києва, аби тут, на луцькому авторинку, вибрати машину. Кажуть, на Волині вибір більший, ніж у столиці. На стихійну торгівлю не скаржаться.

«Ми не звідси, ми сюди один раз приїхали, то нам все одно. Нам головне купити машину і поїхати», – міркує Ігор.

Ледь не по коліна в багнюці, та все ж на новій машині додому повертатиметься харків’янин Ігор. Каже, таку відстань подолали, бо тут вибір більший, але все ж Луцьку є що переймати у Харкова.

«Редко бываю там, но асфальт, все отлично, авторынок, сразу запчасти продаются, все такое. Поэтому нада приводить в порядок», – радить харків’янин Ігор.

Ділянка авторинку, на якій порядок, – зовсім поряд. Це територія площею 6 гектарів, і аби припаркувати свою автівку тут, про місце треба подбати завчасно.

«Я беру в чоловіка місце. Це його місце. Скільки він платить – не знаю. Я йому плачу окрему суму. 100-150 гривень за базарний день», – каже лучанин Василь.

Петро ж за своє місце платить трохи більше тисячі гривень у місяць.

Проблема тих, що за парканом, не в тому, що вони не хочуть витрачати зайві гроші на оплату паркомісця, а в тому, що їх тут просто не вистачає.

«Треба зробити загальну клітку десь, навіть оту клітку дальню розширити можна, де всі будуть стояти, все буде впорядковано. Це міський голова має розібратися з цим. Бо це нікому не подобається. І тим, що стоять там, теж не подобається», – пояснює лучанин Василь.

За словами міського голови Ігоря Поліщука, до Луцькради постійно надходять скарги на діяльність стихійного авторинку. Люди з вулиць Гущанської, Єршова і Карбишева просто не можуть заїхати додому, адже торговці займають стоянки, лишають після себе сміття, чим ускладнюють життя мешканцям. Ця проблема фактично від Північного ринку до перехрестя Єршова-Карбишева й далі.

«Треба наводити там порядок негайно. Якщо є необхідність встановлювати знаки – негайно встановлювати знаки, які будуть забороняти паркування. Якщо не будуть допомагати знаки, от на вулиці Карбишева, встановлювати бетонні блоки і все. І закінчувати з цим балаганом на авторинку… Не може бути окремої держави в нас авторинку», – висловився міський голова.

У мунварті діляться: план боротьби із хаосом на авторинку ще напрацьовують. Але пані, яка торгує біляшами серед хаотично припаркованих на авторинку машин, каже: муніципали тут щодня.

«Ходять тут, і вже не дають тут стати. Розганяють», – стверджує жінка.

Щоправда, цього поки не видно: стихійний авторинок переповнений.