Погода влітку 2020 в Україні буде мінливою, очікуються перепади температур з похолоданням до +15 градусів.

Про це “Апострофу” розповіла завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Інституту гідрометеорології Вазіра Мартазінова.

За її словами, подібні температурні гойдалки будуть спостерігатися практично весь літній сезон.

“Особливих аномалій влітку ми не очікуємо, але самі бачите, що температури зараз нестійкі: тиждень прохолодний, тиждень теплий. Так буде і все літо. Зараз на великих висотах дуже активна атмосферна циркуляція, чого раніше не спостерігалося, ось вона і визначає погоду”, – повідомила вона.

Синоптики прогнозують, що перші дні червня в країні будуть досить спекотними. Зокрема, у центральній частині України, а також у південних та північних регіонах температура повітря підніметься до 26-29 градусів тепла. Спекотно буде на сході, де прогнозують до 28 градусів з позначкою “плюс”, і на заході, де стовпчики термометрів показуватимуть до 30 градусів тепла.

Проте вже 3-4 червня температура повітря почне падати практично у всіх регіонах України. У центрі і на півночі країни в ці дні синоптики прогнозують близько 20 градусів тепла, на півдні +23…+25 градусів, на заході близько 23 тепла, у південних областях від 21 до 24 градусів вище нуля.

Прохолодну погоду прогнозують практично на всю першу декаду червня. На півночі і в центрі країни з 5 червня очікується похолодання до +13…+15 градусів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Відкриття сезону: волинянка похвалилася грибними “трофеями”. ФОТО