Верховна Рада під час першого пленарного засідання 29 серпня проголосувала за призначення генеральним прокурором  Руслана Рябошапку.

За його кандидатуру проголосували 312 народних обранців, – пише ТСН.

До влади він прийшов із командою президента Володимира Зеленського – останні три місяці був заступником керівника Офісу президента (Адміністрації президента).

Призначили Рябошапку після відставки Юрія Луценка. Заяву про звільнення він написав 29 серпня.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Разумков очолив Верховну Раду

Що відомо про Руслана Рябошапку?

Русланові Рябошапці – 42 роки. Народився в Зеленогірському Любашівського району на Одещині. Закінчив Міжнародний Соломонів університет за спеціальністю “Правознавство”.

Трудову діяльність розпочав 1998 року в Міністерстві юстиції України – спочатку був головним консультантом, а потім працював на керівних посадах.

2010-й – перейшов до Секретаріату Кабінету міністрів. Саме цього року до влади в України прийшов Віктор Янукович.

Від 2013 року Рябошапка займався аналізом антикорупційної політики в громадській організації “Transparency International Україна”. А 2014-го став заступником міністра юстиції в уряді Арсенія Яценюка.

2016 року перейшов на роботу до Національного агентства з питань запобігання корупції. Пішов з посади члена НАЗК у червні 2017 року.

На виборах 2019 року був радником Володимира Зеленського. В Адміністрації президента (нині – Офіс президента) – від 21 травня 2019-го.

Заслужений юрист України (2010 рік), був нагороджений почесною грамотою Кабінету міністрів.

Одружений, має трьох синів.