В Україні презентували першу марку воєнного стану. Одночасно по всій державі, за винятком областей, де Укрпошта не працює, відбулося спецпогашення новенької патріотичної марки. А назвали її символічно – фразою українського захисника Романа Грибова, якою він відповів на пропозицію російських військ здатися на острові Зміїний.

Дизайн марки вибирав народ. «Укрпошта» оголосила конкурс, до якого долучилося більше як п’ятсот учасників не тільки з України, а й з-за кордону. З-поміж усіх ескізів обрали найкращий.

«Можна відправляти в 192 країни світу. Ми припинили співпрацю з поштами росії і білорусі, а до інших країн, які зараз нас підтримують, нам помагають, можна відправити лист і конверт з відповідною маркою», – розповів керівник Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Іван Люсак.

Спеціальні марки «Укрпошта» створює до свят та визначних подій. Одночасно в кожній області спеціальним штемпелем, який діє всього один день, роблять погашення, а саме накладають відбиток на конверт і марку. У самій же «Укршпошті» цю подію називають урочистим спецпогашенням.

Марки випустили у двох номіналах – буквах F та W. Із літерою F – для обігу на території України. Вартує 23 гривні і призначена для пересилання рекомендованого листа.

«Це такий лист, який вручається отримувачу під розписку. Йому приносить додому листоноша як кур’єрську доставку. Звичайна марка у нас по Україні 12 грн на звичайний лист, який просто опускається в поштову скриньку», – пояснила начальниця відділення Укрпошти №25 Анна Місюкевич.

Марка з літерою W – міжнародна. Призначена для пересилання кореспонденції за кордон. Вартує півтора долара. На сьогодні це 43 гривні 88 копійок. Але ціна буде змінюватися залежно від курсу валюти. В «Укрпошті» кажуть: розглядали ще один варіант – марку з англійською буквою V.

«Оскільки це літера наших окупантів, то ми вирішили не випускати таку літеру», – розповіла Анна Місюкевич.

Ексклюзивні листи й марки розбирають швидко. Хтось собі у колекцію, хтось відправляє патріотичну звістку знайомим у різні куточки світу.

«Я зараз маю намір відправити листи до Кіпру, до Великої Британії, до Німеччини, Канади. І кілька друзів в Україні очікують мого листа», – каже лучанин Віталій Пащенко.

Він додає, що така ідея дуже припала йому душі. Ба більше, це свідчить про наш патріотизм.

Новеньку та символічну марку приурочили боротьбі України з російською федерацією.