Лучанка Катерина Демидюк вже кілька років живе за принципом “нуль відходів”. Вона сортує сміття, здає його на переробку. Але головне: робить усе, аби цього сміття було якомога менше. 

Зробити це дуже просто, замінивши звичні нам предмети побуду одноразового використання. У програмі “Відкрита студія” Катерна дала кілька практичних порад, як скоротити продукування сміття вдома.

Передусім, вона радить замінити пластикові пакети та торбинки на тканинні. Для покупки риби та м’яса активістка радить користуватися zip-пакетами. Вони багаторазові, їх можна мити. До того ж, вони знадобляться для заморожування продуктів.

Щоб скоротити кількість викинутих ПЕТ-пляшок – купіть одну багаторазову скляну й наливайте в неї рідину.

Пергаментний папір для запікання можна замінити на силіконовий килимок багаторазового використання. Його можна класти в холодильник і навіть заморожувати.

Синтетичні губки – на губки з люфи або багаторазові щітки.

“Ця щітка коштує дорожче, але в ній потрібно заміняти лише верхню частинку раз на пів року (ціна деталі – 20 гривень). В той час, як звичайна синтетична губка потребує заміни раз на тиждень-два”, – каже Катерина.

Одноразові бахіли можна замінити багаторазовими. Пошити їх Катерина пропонує самостійно зі старої парасолі. Те саме із захисними масками для обличчя – краще використовувати тканинну, періодично її прати.

Паперові хустинки – геть. Замість них – багаторазові тканинні носовички. У них, до речі, можна загорнути продукти, якщо ви раптом забули торбинку, йдучи на шопінг.

Харчову плівку Катерина замінила тканинними кришками на посуд.

Замість пластикової зубної щітки активістка радить використовувати бамбукову – її можна компостувати.

Ви допоможете планеті, якщо відмовитеся від пластикових трубочок для напоїв, натомість купите собі багаторазові.

Прокладки і підгузки – найгірший вид сміття, оскільки вони розкладають близько 500 років”, – застерігає Катерина.

Тож радить користуватися менструальними чашами, багаторазовими прокладками та підгузками, які можна прати.

Більше про те екологічні лайфхаки, як сортувати сміття і врятувати планету – дивіться у програмі “Відкрита студія з Аллою Доманською”: