Першочерговим завданням новоствореного міністерства економіки, торгівлі і сільського господарства є запровадження ринку землі. Щодо цього вже зібрали круглий стіл в облдержадміністрації, аби в режимі відеоселектору повідомити голів ОТГ та сільрад про прийдешні зміни в земельній сфері.

Тому до земельної реформи вже активно готуються.  Регіонам поставили ряд завдань, зокрема проведення інформаційної кампанії аби органи місцевого самоврядування почали глибше вивчати питання запровадження ринку землі. Про деякі аспекти майбутніх нововведень говорили і на нараді в ОДА.

Також розповіли, що в міністерстві відкрили гарячу лінію, зателефонувавши на яку, можна дізнатися усе, що стосується зняття мороторію на купівлю-продаж землі. Ці роз’яснення можна буде отримати і в департаменті АПК. Нові дозволи неабияк вплинуть і на наповнення обласного бюджету.

Тож чи йтимуть певні надходження до обласного бюджету? Відкритих питань залишається чимало. Підготовку до змін розпочато, та чи затвердять їх? Адже парламент ще навіть не розглядав даний законопроект, тож коли очікувати рішення – невідомо.

Політолог припускає, що в законопроект бажають закласти речі, які можуть бути не сприйняті громадськістю. Тому, каже експерт треба дочекатися оприлюднення законопроекту і думок інших фахівців.