Поки лучани щовечора чекають хоча б одну маршрутку №1, представниця перевізника бідкається на скрутні часи. Пояснює: водії компанії «Санрайз» з’їжджають із маршрутів раніше, щоб зекономити гроші підприємства. Мовляв, через зменшення пасажиропотоку на понад 30% зменшився і дохід. До того ж система «Сіті кард» забирає 10%, та й пільговиків їздить багато. 

«При такому фінансовому стані дуже важко підприємству не тільки придбати власні транспортні засоби, а навіть їх ремонтувати», – пояснює директорка ТзОВ ВТП «Санрайз» Людмила Гневик.

Тим не менше, підприємство «Санрайз» перевозить лучан не на одному маршруті. У мерії стверджують: щодня надходять скарги по кожному з них. Найбільше нарікають містяни на маршрут №1. І найгірше, кажуть в міськраді, що від такої роботи перевізника страждають діти.

«Після 9-ї години діти не можуть навіть доїхати з тих гуртків, які вони відвідують в місті Луцьку. Дуже багато було звернень особисто до мене, що не вирішується питання, що з 9-ї години дитина вже не може доїхати з танців, з музики не можуть заїхати», – сказала членкиня виконавчого комітету Марія Якубовська.

Цьогоріч «Санрайзу» видали 34 приписи, аби ті усунули порушення умов договорів: оплату за проїзд готівкою, відсутність повного рухомого складу та недотримання графіків. За словами представниці підприємства, їх поступово усувають.

Та цього, кажуть у мерії, недостатньо. Бо, попри те, що підлогу підлатали, рекламу здерли, ні робота підприємства, ні маршрутки «Санрайзу» лучан і владців не влаштовують.

Ігор Поліщук додав, що бідкання представників «Санрайзу» про скрутні фінансові часи на підприємстві досить дивні, адже цей перевізник обслуговує найприбутковіші маршрути Луцька. У той же час перевізники, які возять лучан менш вигідними маршрутами, купують все більше нових комфортабельних автобусів. Це підтвердили і інші члени виконкому.

У результаті роботу «Санрайзу» визнали незадовільною, а також прийняли рішення розірвати договори на обслуговування маршрутів №1 та №10 із 5 листопада.