Служба безпеки України оголосила підозру блогеру Анатолію Шарію за двома статтями Кримінального кодексу.

Про це повідомляє пресцентр спецслужби.

Підозра оголошена статтями – “Державна зрада” та “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”,

“На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур”, – йдеться у повідомленні.

Щодо другої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності.

СБУ заявила, що експертні дослідження встановили, що виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

“Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій. Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни”, – заявили у спецслужбі.

На думку слідчих, метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

“Такі протиправні дії Шарія активно використовували російські ЗМІ”, – підсумували в СБУ.