У Міністерстві соціальної політики планують  заборонити  ввозити секонд-хенд в Україну під виглядом гуманітарної допомоги.

Про це сказав заступник міністра Олег Коваль, інформує “5 канал“.

Він зазначив: щотижня країна втрачає по 2 мільйони доларів через несплату митних зборів під час перевезення вживаних речей, які маркують як гуманітарну допомогу. За рік сума втрат становить від 2 до 3 мільярдів гривень.

Заступник міністра разом із представниками Фонду соцстрахування запропонували внести зміни в нормативні акти, які заборонять ввезення до країни вживаного одягу та взуття. Винятком стане лише одяг спеціального призначення, а саме форма для поліції, служби порятунку чи одяг для медиків.

“Там іноді на спеціальних складах зберігалася форма, її списують і нам передають, дуже високоякісні речі, які відповідають усім нормам і стандартам. У нас два завдання – забезпечити громадян України безкоштовною новою гуманітарною допомогою, не треба нам слати секонд-хенд, нові речі – вони коштують не так дорого. І друге – якщо це не гуманітарна допомога, будь ласка, сплачуйте мито”, – сказав посадовець.