В результаті заворушень на адміністративному кордоні Ізраїлю з Сектором Гази загинули 58 людей. Ще 2700 – отримали поранення і травми. Такі дані оприлюднило палестинське Міністерство охорони здоров’я. Демонстрації проти відкриття посольства США в Єрусалимі  є частиною загального протестного руху. Суть яких полягає у праві на повернення палестинських біженців до районів, з яких вони були примусово вислані у 1948 році.  З моменту початку мітингу 30 березня в сутичках з ізраїльськими силами вбиті щонайменше 107 людей та близько 12 тисяч отримали поранення.
Верховний комісар ООН Зейд Раад Аль-Хусейн з прав людини заявив, що ізраїльські військові мають негайно припинити вогонь в Газі. Про це він написав на сторінці у Твіттер : “Шокований вбивством десятків людей, пораненням сотень ізраїльським вогнем у Газі, це повинно негайно припинитися. Слід поважати право на життя. Особи, відповідальні за обурливі порушення прав людини, повинні відповісти. Міжнародна спільнота повинна забезпечити правосуддя жертвам”.
У Єрусалимі 14 травня офіційно відкрили посольство США, яке за рішенням президента Сполучених Штатів Дональда Трампа було перенесене з Тель-Авіва. Ізраїль вважає місто Єрусалим своєю неподільною столицею. При цьому ж палестинці прагнуть зробити східну частину цього міста майбутньою столицею власної держави.