На Волині спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА не зафіксували суттєвих порушень на виборах.

Про це 1 квітня під час прес-конференції повідомила координатор Громадянської мережі ОПОРА Катерина Шарпата, – пише ІА Волинські новини.

Спостерігачі перебували на ранковому засіданні дільничних комісій, під час підрахунку голосів та передачі протоколів.

Ранкове засідання розпочалося з прикрого епізоду у селі Новоставі, де не допустили спостерігача на засідання. Заява подана до правоохоронців. Нині ведеться слідство за цією заявою.

Фактів пошкодження пломб чи печаток зафіксовано не було. Дільниці розпочали роботу вчасно.

«Серйозних порушень, які могли би вплинути на результати виборів, не було», – зазначила Катерина Шарпата.

Траплялися поодинокі випадки нестачі скриньок, спроба сфотографувати бюлетень чи голосувати поза межами кабінок.

На жодній з дільниць не було видачі бюлетенів без паспорту. Було лише зафіксовано, коли один член працював з документом, що посвідчує особу виборця, та бюлетенем. Таких людей має бути двоє для взаємоконтролю.

Якщо підсумувати етап підрахунку, то спостерігачі його оцінюють схвально. Оскільки випадку порушення процедури голосування не було. Щодо прийому документації, то дві ДВК привезли документацію раніше, аніж був підписаний протокол про підсумок голосування на ДВК. Тобто 31 березня, а протокол підписаний 1 квітня. Ці факти задокументовані і очікують на звернення до правоохоронців.

Траплялося також, що голів відправляли складати уточнені протоколи. Це пов’язано з тим, на думку Катерини Шарпати, що було голів та членів ДВК, яких змінювали, тож є питання щодо їхньої компетенції.