Сергій Карпук: «Найкращий районний бюджет в області – результат діалогу з бізнесом»*
Молодий, амбітний, цілеспрямований Сергій Карпук прийшов на посаду голови Шацької районної ради фахівцем з трьома дипломами магістра економіки і права (один з них – з відзнакою) та першим досвідом роботи. Зізнався, що, працюючи на державній службі та в банківській сфері, часто спілкувався з представниками місцевої влади. Це спонукало його спробувати власні сили в політиці і взяти участь у виборах.
Під час волевиявлення Сергій Вікторович отримав високий вотум довіри спершу від жителів Шацького району, а згодом – і від депутатів. Сповнений нових ідей і конкретних планів їхньої реалізації, професійного сумління і бажання бути корисним для людей, він розпочав свою діяльність на посаді керівника району. І от уже п’ять років, як Сергій Карпук вміло спрямовує думки та дії районних обранців у русло вирішення соціальних, економічних, гуманітарних проблем Шацького краю, здобуваючи репутацію досвідченого управлінця.
–За цей час ми з депутатами стали однією командою, яка чітко знає свої можливості, розставляє пріоритети та злагоджено працює для громади і її людей, – розповідає керівник.
З його слів, спочатку було досить важко. Невідомі нюанси нової посади, величезний обсяг завдань, відповідальність породжували почуття тривоги. Втім, наполегливість, взаєморозуміння і послідовність спільних дій трансформувалися на сесійних засіданнях у правильні рішення, а ті, в свою чергу, – в успішно реалізовані проєкти.
–За час каденції ми зробили чимало хороших справ буквально в кожному населеному пункті району. Це результати, котрі направду радують і за які нам щиро дякують люди, – не без гордості констатує очільник району.
Ще на початку роботи для Сергія Карпука основним викликом стала добудова приміщення початкових класів Шацької школи-гімназії. У 2016-у умовою її завершення було співфінансування на суму понад 1,7 млн. грн., що становило майже чверть районного бюджету. За підтримки голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці освітній заклад добудували, і от уже четвертий рік поспіль шацькі діти навчаються в гарних умовах.
А от школу в Затишші успішно оптимізували, і тепер учні доїжджають на навчання комфортним автобусом і здобувають знання в сучасному закладі освіти.
В селі Піща триває будівництво нової школи. Всі проєктні роботи виконані за кошти районного бюджету, також районна рада повністю забезпечила співфінансування будівництва протягом 2019-2020 років. Є надія, що заклад добудують у 2021 році, і його відкриття стане масштабною подією в районі.
Як запевнив Сергій Карпук, у районній раді завжди були уважними до проблем сільських шкіл і дитячих садків. За кошти місцевих бюджетів відремонтували заклади дошкільної освіти в Шацьку, Пульмі, Піщі. Модернізація харчоблоків, встановлення опалення, будівництво внутрішніх санвузлів і дитячих майданчиків – крок за кроком забезпечували дітей теплом і комфортом. На часі – ремонт дитсадка в Світязі (за кошти районного бюджету виготовляється проєктно-кошторисна документація).
Окрім того, за сприяння народного депутата Степана Івахіва та з ініціативи голови Шацької районної ради змогли перекрити сільський Будинок культури в Піщі. Серед інших корисних для громади справ – придбання шкільних автобусів, проведення інтернету в селі Затишшя тощо. У раді четвертий рік поспіль працює тимчасова контрольна комісія з питань сплати і збору ПДФО та збільшення бази оподаткування і надходжень до бюджету. Результатом її перевірок стало виявлення підприємців-порушників, які з часом узаконили свою діяльність і почали справно платити податки.
– Приємно констатувати, що районний бюджет – один з найкращих в області. Цей результат став можливим завдяки нашому постійному діалогу з бізнесом. Ми намагаємося створити для підприємців хороші умови для ведення їхньої діяльності і одночасно контролюємо процесс сплати ними податків, аналізуємо динаміку, шукаємо резерви, – наголошує Сергій Карпук.
Шацька районна рада не лише приймає рішення про виділення коштів, вона …сама вчить їх заробляти. Конкурс проєктів між навчальними закладами району – це ще одне започаткування Сергія Карпука. Ці своєрідні змагання навчили освітян самостійно залучати кошти з різних джерел, а також брати безпосередню участь в реалізації проєктів. Відколи діє конкурс (а це вже 4 роки), школи збагатилися побутовою технікою для харчоблоків, навчальними засобами, комп’ютерами, змогли провести дороговартісні ремонти приміщень тощо.
Своїм головним досягненням очільник району вважає збереження Шацької лікарні. До 2018 року медична установа перебувала в складі Любомльського ТМО. Якби райрада не прийняла рішення про створення окремого підприємства, то лікарня втратила б можливість надавати багато необхідних послуг, а жителі змушені були б їздити в сусідній район. Сьогодні медустанова, яка надає спеціалізовані послуги первинного і вторинного рівнів, твердо стоїть на ногах, має потужну матеріальну базу і залучає до роботи професійних лікарів.
– Багато зроблено, але але ще більше – заплановано. Якщо на місцевих виборах отримаю довіру людей, продовжу роботу в напрямку розвитку туристичного потенціалу громади, покращення інфраструктури, матеріальної бази освітніх та медичних установ.
Марія ГОРОВЕНКО
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Їжа для діабетиків | Як це працює
- Як готується управління освіти до Дня знань? | Актуально
- Як зберегти вагітність під час війни | Телемедицина
- Новини Волині 15 серпня | Смертельна аварія у Луцьку та як у Баєві відчиняли храм ПЦУ
- Як у Баєві відчиняли храм після переходу до ПЦУ. ВІДЕО
- У Ківерцях соцжитло віддали чиновнику, щоб той навів порядок. ВІДЕО
- Герпесвірусні інфекції: що це таке та як від них захиститися
- У центрі Луцька організували ринок. ВІДЕО
- У Ковелі не можуть поділити міську землю. ВІДЕО
- Підготовка до школи в Ковельській громаді | Позиція
- Реакція дитини на щеплення: що потрібно знати батькам
- До Луцька з’їхалися відомі блогери, тіктокери та артисти. Відео
- Пожежі та потоп: наслідки дводенної негоди в Луцьку. Відео
- Як вакцинуватися людям із діабетом, хронічними серцево-судинними та респіраторними хворобами. Відповідає МОЗ
- Запустили мобільний застосунок для розвитку дошкільнят
- Новини Волині 12 серпня | Блискавка наробила біди та лучани благають врятувати полонених азовців
- Яким критеріям мають відповідати укриття шкіл | Актуально
- Луцьк закликає не допустити суду над полоненими захисниками «Азовсталі». Відео
- У селі на Волині люди нарешті змогли увійти до храму, який перейшов до ПЦУ ще три місяці тому. Відео
- Екстрений захист від дифтерії: найважливіше, що потрібно знати
- Як у волинському селі відчиняли опечатану церкву. ВІДЕО
- Аварій більше не буде: у Ковелі прокладають новий водопровід. ВІДЕО
- Луцьк отримав гуманітарну допомогу з Німеччини. ВІДЕО
- «Капелани на війні моляться і підносять боєприпаси», – Олександр Вронський | Духовна абетка
- Як працюватимуть школи 1 вересня? ВІДЕО
- Луцька громада готується до навчання. ВІДЕО
- У Воютині на Волині — проти Московського патріархату у селі. ВІДЕО
- Новини Волині 11 серпня | Перевірили укриття луцьких шкіл та що будує священник МП біля Луцька
- Дрова замість газу: Ковель готується до опалювального сезону. Відео
- Пензлі замість зброї: у Ковелі художники малюють заради перемоги. Відео
- Персонал Рівненської АЕС проходить професійне навчання. Відео
- Рятувальники оглянули укриття луцьких шкіл. ВІДЕО
- Конфлікт парафій: у селі під Луцьком люди проти будівництва УПЦ МП. ВІДЕО
- Чи можна дитині після щеплення гуляти надворі та купатися
- Новини Волині 10 серпня | У Луцька з вікна випала дитина та як будуть навчатись школярі цьогоріч
- Допомога ДСНС від Німеччини. ВІДЕО
- У Луцьку однорічний хлопчик впав з вікна дев’ятого поверху. ВІДЕО
- Чи безпечна Рівненська АЕС для довкілля. ВІДЕО
- Вчитися будуть, але не всі за партами: яким буде навчання на Волині. ВІДЕО
- У Луцьку презентували виставку у старовинній техніці левкасу. ВІДЕО
- «Пригодиться як не мені, то іншим»: українські господині готуються до зими. Відео
- Чи потрібно робити бустер, якщо перехворів на COVID-19
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: