Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла про особливості сертифікації вчителів – нової форми перевірки роботи педагогів.

Про це йдеться у програмі “Актуально” на 12 каналі.

“Нас не влаштовують нинішні методики атестації вчителя. Під час атестації їх оцінює директор школи і комісія з цієї ж школи. Ця атестація не є незалежною, її результати залежать від стосунків керівництва та вчителя”, – сказала Гриневич.

“Ми хочемо змінити механізми атестації вчителів. Цього року буде експеримент – добровільна зовнішня сертифікація вчителя. Ті, хто пройдуть цю сертифікацію, можуть зарахувати її собі як атестацію. Це пілотний проект, але, надіюсь, за кілька років, його можна буде запустити на всю країну”, – поділилася міністерка.

За її словами, сертифікація складатиметься з кількох етапів. Спочатку вчитель проходитиме зовнішнє тестування з методик викладання та свого предмету. Після цього на місце її роботи виїжджатимуть представники державної служби якості освіти. Вони моніторитимуть, як вчитель  спілкується з колегами, як викладає матеріал.

“Педагоги, які пройдуть сертифікацію, матимуть 20% надбавки до зарплати з нового року”, – зазначила Гриневич.