Кожен українець наближає перемогу, як може. Хтось на фронті, хтось – волонтерством чи донатами. А ось американець, який прибув на Волинь кілька місяців тому, переконаний: його метод не менш дієвий. Біля річки Прип’ять він розпалює вогонь і проводить ритуали.

Американець Енді вважає священним місце, де бере початок річка Прип’ять, на честь якої назвали місто, що нині вважається мертвим.

Енді Топел – уродженець Сполучених Штатів Америки. Він переконаний, що вогняний ритуал «агніхотра», який ще з давніх-давен на сході чи на заході сонця проводили індуси, може допомогти усьому світу. Аби розвести полум’я, потрібні особливі інгредієнти.

«Це висушений коров’ячий послід. Повністю висушений! Інші інгредієнти – це ГХІ, очищена вода й органічний коричневий рис», – розповідає іноземець.

Усе це Енді розпалює у спеціальному мідному котлі, що має форму піраміди. У процесі ритуалу читає мантри й називає це медитацією. Вважає, що дим від ритуалу очищує повітря від радіонуклідів та інших токсинів.

Власне, ось причина, чому свій обряд він проводить біля витоку Прип’яті: Енді впевнений, що повномасштабна війна в Україні – це результат вибуху на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році.

«Та радіація досі забруднює атмосферу, особливо Прип’ять й Дніпро. Та й все життя – це все пов’язано», – запевняє американець.

Мовляв, забруднене повітря – забруднена свідомість. Енді зізнається: хотів потрапити в саму Чорнобильську зону.

«Вторглася Росія, і я скасував свої плани їхати туди. Але після невеликих досліджень мені вдалося знайти це місце. Тут Прип’ять починається», – каже Енді.

Тож вирішив, що звідси допомагати українцям ще краще. Прип’ять протікає через значну частину прикордонних територій на півдні Білорусі, біля Чорнобильської атомної електростанції, а потім впадає у Дніпро, що продовжує залишатися центром багатьох ключових подій у російській військовій агресії в Україні.

«У перший же день, коли я провів обряд на Прип’яті й кинув попіл у воду, підiрвали Кримський міст», – розповідає іноземець.

І це не збіг обставин, переконаний він. Тож свої ритуали біля Прип’яті задля перемоги України продовжує. Американець розуміє, що чимало людей його погляди й ритуали не поділяють. Та й без казусів не обійшлося: пастух із коровами, що проходив поряд під час обряду, якось сприйняв його за шпигуна.

«Він агресивно сказав: «Йди зі мною». І ми ще два кілометри йшли вздовж річки, і врешті він привів мене до військової частини… Я був трохи наляканий, але водночас це було захоплююче – я познайомився з українськими військовими», – пригадує Енді.

Поки чекали командира частини, військові пригощали чаєм із печивом. А коли начальник прийшов – зробили спільне фото, й Енді відпустили.

Енді каже: звільнити Херсон українцям, а США та Росії – сісти за стіл переговорів після кількамісячної перерви допомогли саме його ритуали. Вони, переконаний, рятуватимуть світ й надалі.
«Я не роблю нічого, я не можу очистити повітря від радіації, вбити рак, але вищі сили – можуть», – запевняє чоловік.

Енді – відкритий до людей, і готовий навчити «агніхотри» кожного охочого. Утім, поки на початку ріки Прип’ять ритуали проводить наодинці.