У Луцьку відбувся Всеукраїнський патріотичний легкоатлетичний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України». Волиняни втретє долучились до цього дійства.

Про це повідомили у Волинській обласній раді.

Учасниками забігу стали понад три сотні краян різного віку: наймолодшому – 4 роки, найстаршому – 70.

На захід зібралися рідні, друзі та побратими сучасних українських героїв, учасників та ветеранів АТО/ООС, військовослужбовців, студентська та учнівська молодь, представники фізкультурно-спортивних спільнот та громадських організацій області. Кожен з учасників отримав номер з іменем загиблого героя.

Перед початком забігу усі присутні вшанували пам’ять про загиблих воїнів хвилиною мовчання, склали спільну молитву та виконали гімн України. Також присутні поклали квіти до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України».

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук біг за Станіслава Максимчука, який загинув 27 липня 2014 року поблизу села Степанівка, що на Донеччині.

«У той час я очолював Ковельську РДА. Цей день я не забуду ніколи. У кабінет до мене зайшов військовий комісар і сказав, що у нас є загиблий – 19-річний Станіслав Макчимчук з Голоб, який служив у 30-й механізованій бригаді. Найстрашніше для мене тоді було сповістити про це батьків. Голосіння матері й досі гірко відлунює у моїй душі», – із сумом пригадав Юрій Поліщук.

Учасники змагань стартували на Театральному майдані. На фініші пробігу кожен із учасників отримав символічний диплом та медаль.