Чисті узбіччя та вулиці – один із пріоритетів для Шацької громади, ділиться її очільник. Втім, додає: коли вона стала більшою після приєднання ще 6 сільських рад, поратися з цим стало складніше. Адже у тих населених пунктах не був налагоджений централізований вивіз сміття, а місцеве комунальне підприємство не мало належної техніки, аби скрізь встигати й оперативно вивозити усе сміття.

Раніше сміття тут вивозили тракторним причіпом. Це вимагало цілої команди працівників та значних затрат у часі. Тож довелося закуповувати техніку. Таких витрат громада собі не могла дозволити, тому за допомогою звернулися до народного депутата Степана Івахіва.

До останнього моменту не вірили, що це вдасться, бо сьогодні техніка – це дороговартісні об’єкти,  зараз багато усього реалізується на території громади, тому в нас не вистачало фінансового ресурсу”, – розповідає шацький селищний голова Сергій Карпук

Народний обранець Степан Івахів відгукнувся на прохання і посприяв виділенню коштів. Тепер місцеві вулиці очищає від сміття новий багатофункціональний сміттєвоз за півтора мільйона гривень.

Дякуємо, що в жовтні ми отримали транш і закупівля техніки стала реальністю. Отримали мільйон сто тисяч гривень, селищна рада доклала своїх 400 тисяч і сьогодні на службі у людей працює нова техніка. Дякуємо Степану Петровичу Івахіву, який відгукнувся на нашу пропозицію”, – каже Сергій Карпук. 

Колектив підприємства від сміттєвоза в захваті. Вдячні нардепу за таке сприяння. Це значно полегшило роботу працівникам і тепер вулиці громади стають чистими в рази швидше. Новий сміттєвоз автоматично завантажує відходи, ущільнює їх і транспортує на полігон твердих побутових відходів. Він має заднє завантаження, що забезпечує зручний під’їзд до майданчика з контейнерами . Об’єм його бункера – 15 кубометрів. Така обновка, кажуть, значно полегшить роботу комунальників і вулиці будуть ще чистішими, а відтак громада – екологічнішою. Тепер тут мріють про власну автовишку. Втім, кажуть, сміттєвоз поклав початок закупівлі нової техніки, тож далі, сподіваються, усе буде рухатися у такому ж напрямку. До слова, завдяки сприянню народного депутата Степана Івахіва цьогоріч для Шацької громади виділили з соцеконому 2,5 мільйони гривень.