Дослідниця історії Старовижівщини, поетеса, авторка кількох книг про село Секунь Ковельського району (колишнього Старовижівського) Валентина Клюнтер не сумнівається, що письменник та художник Тарас Шевченко у 1846 році перебував на Волині.

Про це вона розповіла у програмі Retro-Волинь з Тетяною Яцечко-Блаженко на 12 каналі.

«Тарас Шевченко однозначно бував у селі Секунь. Розповіді про це я пам’ятаю з дитинства. І мій тато, і бабуся моя розповідали, що приїжджав у село такий поважний пан – Тарас Шевченко», – стверджує дослідниця.

За її словами,  він жив два дні у простих людей, а не у священника, як це було прийнято. Відомо, що пригощав дітей у тій родині бубликами.

«Дані про те, що він був, зафіксовані у церковних відомостях. Уже на початку 20 століття священник Абрамович знайшов такий запис, що ікону Богоматері реставрував Тарас Шевченко… Я думаю, що такий запис просто так хтось зробити не міг», – міркує Валентина Клюнтер.

Крім того, розповіла вона, у книзі «Доля», в якій зібрані розповіді сучасників про Шевченка, є намальована секунська та вербська церкви.

«Секунь і Вербка (останнє – теж Ковельського району, – ред.) – це два такі села, у яких зупинявся Шевченко і в складі археологічної комісії збирав відомості про Волинь. Я думаю, це відповідає дійсності. Тим більше, що професор Іванішин, який керував цією експедицією, у той час відшукав у нашій церкві дві ікони, які були написані у Візантії. Напевно, подаровані вони були кимось із багатіїв. Це ікона Богоматері і ікона Миколая Чудотворця», – зазначає дослідниця.